Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs. Aby na drogach było bezpieczniej

[email protected]
Rozpoczynamy dzisiaj wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego akcję - „Aby na drogach było bezpieczniej”. Do wygrania jest rower górski, DVD, discmen oraz wiele nagród pocieszenia.

Rozpoczynamy dzisiaj wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego akcję - „Aby na drogach było bezpieczniej”. Do wygrania jest rower górski, DVD, discmen oraz wiele nagród pocieszenia.
Nawet policjanci z długim stażem pracy, tacy co to już niejeden wypadek drogowy widzieli - są smutni i przygnębieni, gdy poszkodowane jest dziecko.

Mały człowiek najczęściej nie rozumie, co i dlaczego się stało, skąd nagle wziął się ból, rany i zamieszanie. Biegający ludzie, porozbijane auta, sygnały karetek i radiowozów… Dlatego powinniśmy robić wszystko, by uchronić przed tym najmłodszych użytkowników dróg. Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, policją i strażą pożarną „Dziennik Słupski” rozpoczyna kampanię ph. „Aby na drogach było bezpieczniej”. Im wcześniej najmłodsi użytkownicy dróg poznają zasady obowiązujące w „asfaltowym świecie” - tym łatwiej będzie im uniknąć zagrożeń. Dziś rozpoczynamy pierwszy etap konkursu dla najmłodszych Czytelników: „Co każde dziecko wiedzieć powinno”. Następne dwa etapy planujemy w kolejne piątki - 26 maja i 2 czerwca, a wielki finał konkursu - w sobotę 10 czerwca. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zakreślić właściwe odpowiedzi w trzech wydrukowanych w kolejne piątki na tej stronie kuponach, wypełnić je i dostarczyć do naszej słupskiej redakcji. Adres: 76-200 Słupsk ul. Filmowa 3e do dnia 7 czerwca 2006r.

Co każde dziecko wiedzieć powinno?
radzi sierź. sztab. Marek Bereza z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku
• Samodzielnie mogą się poruszać pieszo po poboczach dróg na wsi i ulicach w miastach i osiedlach dzieci, które ukończyły 7 rok życia. Młodsze dzieci muszą być pod opieką osób starszych, czyli również dzieci, które ukończyły10 lat. Pierwsze prawo jazdy: Kartę Rowerową uprawniające do poruszania się rowerem po drogach i ulicach można uzyskać w wieku 10 lat, a kartę motorowerową - w wieku lat 13.
• Na drogach bez chodników idąc pieszo należy się poruszać wyłącznie lewą stroną jezdni, tak by widzieć nadjeżdżające w naszym kierunku pojazdy. Należy im ustępować drogi. Gdy pojazdy zbliżają się, należy zejść na pobocze.
•Poruszając się po drogach dzieci i młodzież mają obowiązek posiadać odblaski przytwierdzone do ubiorów lub tornistrów.
• Idąc chodnikiem nie należy podchodzić blisko krawędzi jezdni, by uniknąć zranienia przez wystające elementy jadących pojazdów.
• Jezdnię należy przekraczać na oznakowanych „zebrą” przejściach dla pieszych. Najlepiej korzystać z przejść z sygnalizacją świetlną i tylko wtedy przekraczać jezdnię, gdy sygnalizator pokazuje ciągłe zielone światło dla pieszych.
• Zawsze przed przekroczeniem jezdni należy się rozejrzeć: najpierw w lewo, następnie w prawo, po czym jeszcze raz w lewo. Nie wolno wkraczać na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem!
• Nie wolno przebiegać przez jezdnię, przekraczać jej na ukos, a tym bardziej bawić się piłką na lub obok ulicy!
• Należy pamiętać, że każdy samochód jest cięższy, szybszy i twardszy od człowieka. W przeciwieństwie do pieszego nie może się zatrzymać w miejscu, a przy uderzeniu może dotkliwie poranić pieszego!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto