Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kto słuchał słupskiego Radia Vigor FM? Kolejna rocznica jego uruchomienia [ZDJĘCIA]

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Letnie studio Radia Vigor FM na promenadzie w Ustce Piotr "Koza" Kozłowski, Marek "Rogal" Rogala i Sebastian "Mozart" Leśniewski (2002).
Letnie studio Radia Vigor FM na promenadzie w Ustce Piotr "Koza" Kozłowski, Marek "Rogal" Rogala i Sebastian "Mozart" Leśniewski (2002). Piotr Kozłowski
W piątek (19 lutego) minęła 28. rocznica powstania Radia Vigor FM. Choć rozgłośnia przestała istnieć blisko piętnaście lat temu to wciąż jest żywa w sercach jej pracowników i dawnych słuchaczy.

Wspomnieniami o Radiu Vigor RM podzielił się z nami Piotr Kozłowski, ostatni redaktor naczelny tego radia, obecnie rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku.

Letnie studio Radia Vigor FM na promenadzie w Ustce Piotr "Koza" Kozłowski, Marek "Rogal" Rogala i Sebastian "Mozart" Leśniewski (2002).

Kto słuchał słupskiego Radia Vigor FM? Kolejna rocznica jego...

Radio Vigor FM rozpoczęło nadawanie w Słupsku 19 lutego 1993 roku. Była to pierwsza prywatna rozgłośnia w ówczesnym województwie słupskim, która otrzymała koncesję na nadawanie. Początkowo zasięgiem obejmowała Słupsk i okolice, ale niebawem swoim zasięgiem objęła Lębork i Koszalin.

Pomysłodawcą i autorem koncepcji radia był Piotr Gackowski, zafascynowany był Radiem Luxembourg. Stacja cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Pomorza Środkowego. Jej słuchalność dochodziła do 25% udziału w rynku. W szczytowym okresie rozwoju rozgłośni słuchało każdego dnia około pół miliona osób od Kołobrzegu po Wejherowo.

Flagowymi programami były: „Lista +/-„, „Seans w eterze” oraz „Prosto plaży”, a także sobotni konkurs „Mam Cię”. Słupski Vigor jako jedna z zaledwie trzech rozgłośni w Europie, transmitował „na żywo” festiwal Mayday w Dortmundzie i berlińskią Love Parade.

Radiowcy ze Słupska również jako pierwsi przeprowadzili emisję pełnego programu radiowego wprost z usteckiej plaży, co odnotował amerykański miesięcznik branżowy „Radio World”.

- Była to jedna z najbardziej niekonwencjonalnych rozgłośni w Polsce - mówi Piotr Kozłowski, ostatni redaktor naczelny Vigoru. - W pamięci słuchaczy zapisały się dwa hasła „Najszybsze radio w mieście” oraz „ Vigor FM - radio dla ludzi młodych… duchem" - wspomina.

O klasie radia niech świadczy fakt, że jego pracowników można dziś zobaczyć w stacjach telewizyjnych i usłyszeć na falach komercyjnych i publicznych stacji radiowych.

W tej chwili na częstotliwości 91,50 MHz nadaje RMF Maxxx Pomorze, który kupił niezapomniane słupskie radio.

Dzięki uprzejmości Piotra Kozłowskiego zamieszczamy kilkanaście zdjęć z okresu działalności Radia Vigor FM. Może mają nienajlepszą jakość techniczną, ale z pewnością stanowią dużą wartość dokumentującą historię słupskich mediów.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto