Kulturalny weekend. Kabarety w Dolinie Charlotty i mnóstwo teatru

Daniel Klusek
Krzysztof Głowinkowski
Sporo wydarzeń odbędzie się w weekend w Słupski i regionie. Warto znaleźć na nie czas.

W Dolinie Charlotty jak na weselu, w słupskim parku zabawa na ludowo

W sobotę w amfiteatrze w Dolinie Charlotty pojawią sie kabaraciarze. Szykuje się wyjątkowo zabawne wesele. Natomiast w niedzielę w Słupsku po raz kolejny wystąpią zespoły folklorystyczne z całego regionu.

Po sukcesie ubiegłorocznego kabaretonu, w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja imprezy, która już na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych wydarzeń amfiteatru Doliny Charlotty.

„Gorzko! Gorzko! Czyli Weselny Kabareton w Dolinie Charlotty” to w naturalny sposób następujący po Romantycznym Kabaretonie 2018 bieg zdarzeń. Będzie kontynuacja romantycznych uniesień, których nieuchronnym efektem musi być wesele.

W Weselnym Kabaretonie udział wezmą znakomite kabarety: Ani Mru Mru, Paranienormalni, Smile, Czesuaf, Chyba oraz Marcin Daniec. Całość zostanie poprowadzona przez Roberta Motykę i Michała Paszczyka. Reżyserem całości jest Beata Harasimowicz, natomiast za oprawę muzyczną odpowiada zespół Jarosław Barów Band.

Widowisko uświetnią również swoimi występami uczestnicy warsztatów kabaretowych w Dolinie Charlotty. Warsztaty będą odbywały się już po raz drugi, a występ na scenie amfiteatru będzie ich uwieńczeniem.

Początek wydarzenia w sobotę o godz. 19. Bilety na kabareton kosztują: 70 zł. Kupić je można na platformach: ticketmaster.pl, eventim.pl i eBilet. pl. Wejściówki są też dostępne w sprzedaży stacjonarnej w recepcji hotelu w Dolinie Charlotty. W Słupsku: Biuro Podróży Wodnik, dworzec PKP, I piętro; Informacja Turystyczna, ul. Starzyńskiego 8; Agolamedia ul. Wojska Polskiego 16/B. W Ustce: LOT „Ustka i Ziemia Słupska”, ul. Marynarki Polskiej 71. W Lęborku: Biuro Turystyczne Expedite, pl. Pokoju 3.

Rockowe granie

Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia słupska” ma za zadanie kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego polskiej wsi, propagowanie tradycji ludowych i folkloru. Jego głównym celem jest prezentacja i ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych biorących udział w imprezie. Zamiarem organizatorów jest kolejne przybliżanie szerokiej grupie odbiorców piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej oraz stworzenie zespołom uczestniczącym w festiwalu płaszczyzny do konfrontacji dokonań artystycznych, wymiany doświadczeń i integracji.

Festiwal rozpocznie o godz. 10 msza w kościele Mariackim z udziałem zespołów folklorystycznych zaproszonych do uczestnictwa w imprezie. Następnie barwny korowód przemaszeruje ulicami miasta - obok Herbaciarni, z towarzyszeniem orkiestry dętej, do Parku Kultury i Rekreacji, gdzie w godz. od 11.30 do 17 przeprowadzone zostaną prezentacje festiwalowe.

W ramach wydarzenia oprócz prezentacji scenicznych zorganizowane zostaną także inne przedsięwzięcia, w tym kiermasz kół gospodyń wiejskich powiatu słupskiego z wyrobami kuchni regionalnej, prezentacje twórczości: rzeźbiarzy, malarzy i rękodzielników ludowych oraz warsztaty rzeźbiarstwa, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie i inne.

Wstęp na prezentacje festiwalowe jest wolny.

Mnóstwo teatru na koniec sezonu

W ramach festiwalu „Trzy teatry” Nowy Teatr, Tęcza i Rondo zaprezentują swoje najnowsze przedstawienia. Każdy pokaz połączony będzie z panelem dyskusyjnym i spotkaniem z twórcami. W repertuarze znalazły się tytuły dla widzów młodych i dorosłych, głodnych śmiechu, refleksji, wzruszeń czy podróży w meandry ludzkiej psychiki.

Sobota

Teatr Tęcza, godz. 11 - „E-Mollandia” - kilka fabularyzowanych etiud, będzie impresjami na temat: złości, radości, strachu czy smutku. Przygodom bohaterów będą towarzyszyć fragmenty muzyki klasycznej. Teatr Tęcza (dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich), godz. 17 - „Osobliwe zdarzenie” - komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Nowy Teatr, godz. 17 - Wykrywacz kłamstw”. Teatr Rondo, godz. 18 - „Aala, Oola” - spektakl łączy elementy teatru i cyrku. Tricki żonglerskie układają się w etiudy rywalizujących ze sobą postaci. Nowy Teatr, godz. 19 - „Pomoc domowa” - doświadczona w męsko-damskich przygodach rubaszna pokojówka musi zmierzyć się w nowym miejscu pracy z kolejnymi wyzwaniami - podwójnym romansem swoich pracodawców.

Niedziela

Teatr Rondo, godz. 17 - Iwan Karamazow zwraca bilet” - Herezjarcha Karamazow nie godzi się na sposób, w jaki Bóg urządził świat. Nic do Niego nie ma osobiście, nie odrzuca go - kwestionuje jedynie Jego plan. Nowy Teatr, godz. 17 - „Stan wyjątkowy” - powrót do wydarzeń z początku 1998 roku, kiedy po śmierci młodego kibica Czarnych Słupsk w mieście wybuchły kilkudniowe zamieszki. Nowy Teatr, godz. 19 - „Kupiec wenecki” - Porcja godzi się na dziwaczny. Bassanio, pozbawiony dopływu gotówki, jest w stanie posunąć się naprawdę daleko. Antonio, jest w stanie zaryzykować własne ciało. Prześladowany Żyd Schylock decyduje się na radykalny krok, aby wywalczyć sobie prawo do szacunku.

Legenda basu

Krzysztof Ścierański - legenda gitary basowej polskiego jazzu, bluesa i muzyki rozrywkowej - zagra w sobotę o godz. 19 w kawiarni Antrakt. Ostatnią płytę „Night Lakes” nagrał jako gitarzysta solowy, co było spełnieniem marzeń sprzed wielu lat i kolejnym podsumowaniem dekad muzycznej drogi. W jego twórczości dominuje jazz, ale można usłyszeć także funk z rytmami Południowej Afryki, salsę czy rythm’n’blues. Wejściówki: 30-50 zł.

Reggae według Naledi

W piątek o godz. 21 w klubie Dom Ówka zagra Naledi, czyli Natalia Wójcik, od niedawna mieszkanka Słupska. To wokalistka, autorka tekstów i tancerka, nowicjuszka młodego pokolenia polskiej sceny reggae. Wejściówki: 10 zł.

Metalowy Motor

W piątek o godz. 19 w Motor Rock Pubie zagrają zespoły z Holandii i Niemiec. Sludge’ owy set zagra Lizard Fist. Zespół z Emsdetten promować będzie pierwszą EP-kę. Usłyszymy też death metalowe uderzenie New World Depression. Na scenie pojawią się też metalcore’ owcy z Grown Cold. Wejściówki: 15 zł.

Trójmiejskie uderzenie

W sobotę o godz. 19 w Motor Rock Pubie w ramach Międzynarodowej Akcji Metal United World Wide 2019 zagrają trzy zespoły: Revenge Insanity, Double Tap i Bloodisle. Wejściówki: 10 zł.

Polskie przeboje

W piątek o godz. 18 w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się koncert „Polskie przeboje lat 60. i 70.”. Anna Chodyna i Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zaprezentują utwory z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Katarzyny Sobczyk, Skaldów. Bilety: 10 zł.

Bańkowy festiwal

Festiwal Baniek Mydlanych odbędzie się w sobotę o godz. 15 w Parku Kultury i Wypoczynku. Będą: darmowy płyn, animacje z bajkowymi postaciami, bańkowe pokazy i zamykanie w bańce, konkursy, dmuchańce i eurobungee. Wstęp wolny.

Festiwal gier

W sobotę i niedzielę w hali Gryfia trwać będzie I Festiwal Gier Planszowych Grand Game Festival. Czynna będzie wypożyczalnia gier, które przygotują największe wydawnictwa. Będą też zabawy i konkursy oraz turnieje i warsztaty. Początek o godz. 12, wstęp wolny.

Pchli targ

W niedzielę o godz. 10 przed Zamkiem Książąt Pomorskich odbędzie się Dziecięcy Pchli Targ. Będzie można sprzedać, kupić lub zamienić zabawki i książki. Będą też konkursy, zabawy i licytacje. Wstęp wolny.

Noce zabaw

W klubie Duo Cafe podczas piątkowego Summer Party i Gorączki wiosennej sobotniej nocy będzie się można pobawić przy przebojach gwiazd światowej muzyki od lat 60. aż do współczesnych. Będą rytmy disco, house i klubowe. Początek o godz. 21, wejściówki: 10 zł.

Parafialny piknik

W niedzielę o godz. 14 na terenie parafii Kolbego odbędzie się piknik, z którego dochód przeznaczony będzie na działalność parafialnego Caritas. Będą występy dzieci i młodzieży, pokazy rękodzieła artystycznego, zagra zespół Kordis, będą też stoiska z daniami obiadowymi i deserami. Wstęp wolny.

Foto inwentaryzacja

Plener fotograficzny Inwentaryzacja Strzelino odbędzie się w sobotę. Uczestnicy zachowają w kadrze ciekawe miejsca w Strzelnie. Zbiórka o godz. 9 przy kościele, wstęp wolny.

Wieczór stand-upu

Stand-uper Piotrek Szumowski wystąpi w Słupskim Ośrodku Kultury w niedzielę o godz. 19. Przedstawi najnowszy program „Półczłowiek, półgłówek”. Opowiada w nim, jak nie radzi sobie z rozpoznawalnością, własnym wyglądem, jakie ma relacje z ojcem oraz policją. Porusza również takie tematy, jak polski rap, kluby, internet. Supportem będzie Andrzej Sosnowski. Wydarzenie dla dorosłych. Wejściówki: 25-30 zł.

Bajarka z Kogucikiem

W sobotę o godz. 11 w Centrum Kultury Gminy Słupsk w Głobinie zobaczymy spektakl „Bajarka Marynia i Gadający Kogucik” w wykonaniu słupskiego teatru Planeta M. To ciepłe, pełne łagodności przedstawienie o tolerancji, przyjaźni, o wartości opowiadania. Bilety: 10 zł.

Bajki rozbójników

Spektakl „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników” słupskiego teatr lalki Tęcza zobaczyć będzie można w niedzielę o godz. 16 na podwórku Bałtyckiego Centrum Kultury w Ustce. Banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić, rozbójnicy opowiadają bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach i jak je sobie wyobrażają? Wstęp wolny.

Wiosenna biesiada

IV Biesiada wiosenna im. Bogdana Żabińskiego odbędzie się w niedzielę przy Dworku nad Słupią w Niestkowie. Uczestnicy mogą dotrzeć pieszo, na rowerach i na kajakach. W sprawie spływu kajakowego tel. 664 349 001. Zbiórka na terenie OSiR w Ustce o godz. 10.30, udział jest bezpłatny.

Wideo

Materiał oryginalny: Kulturalny weekend. Kabarety w Dolinie Charlotty i mnóstwo teatru - Głos Pomorza

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
Eva
Powiem tak szkoda kasy na odgrzewane kotlety. Nic i to kompletnie nic nie było w nawiązaniu do weselnego klimatu. To jakaś ściema lub kabareciarze się nie przygotowali. poszłam tam z nadzieją ,że usłyszę jakieś dowcipy weselne lecz niestety nawet słowa nie było na ten temat. Ciekawy był tylko stend up M. Dańca oraz na koniec improwizacja kabaretu Smile z kobietą z publiczności, reszta nuda i powtórka z rozrywki i to stara powtórka . Nie polecam !!!!!!!!!!!!!!
z
zdegustowana
Dolina Charlotty, a właściwie jej właściciel jest ewidentnie nastawiony na maksymalizacje swojego zysku nie zwracając uwagi na zadowolenie klientów. Drugi i z pewnością ostatni raz miałam nieprzyjemności uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym w tym miejscu. Tym razem był to kabareton odniosę się do zachowania "ochrony", która zmuszała ludzi do wyrzucania produktów spożywczych ktore ze sobą przynieśli. Zgodnie z ustawą o organizacji imprez masowych na teren takiej imprezy zakazuje się wnoszenia min. napojów alkoholowych, substancji odurzających oraz płynów w szklanych lub metalowych pojemnikach. Natomiast owi "ochroniarze" nakazywali ludziom wyrzucanie wszelkich produktów spożywczych, powołując się na regulamin imprez organizowanych w dolinie charlotty, tylko niestety nikt nie potrafił powiedzieć gdzie takowy regulamin można znaleźć. Mi została odebrana nierozpieczetowana butelka wody, pomimo tego iż jestem w ciąży i ze względu na pewne schorzenia tylko taką wodę mogę spożywać. Takie postępowanie jest skandaliczne i nie zgodne z obowiązującym prawem. Ponadto gdy część osób w trakcie trwania imprezy opuściła teren amfiteatru udając się do samochodów po parasole, nie została ponownie wpuszczona, gdyż stwierdzono że "bilety są jednorazowe i jeżeli jedzie pan autobusem i z niego pan wysiądzie to nie może pan ponownie wsiąść do autobusu na tym samym bilecie" - totalny absurd.
Dodaj ogłoszenie