Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (mecz minuta po minucie)

(Patsz)
T.Bołt
Jagiellonia zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1. Dzięki takiemu wynikowi gdańszczanie awansowali do półfinału Pucharu Polski, bo w Gdańsku padł wynik bezbramkowy. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Przeprowadziliśmy relację na żywo z tego spotkania.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Lukjanovs (25), 1:1 Skerla (37)
pierwszy mecz: 0:0, awans: Lechia Gdańsk

W 74. minucie Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Skerla, Cionek, Pejović, Kupisz, Grzyb (81' Essomba), Hermes (85' Seratlić), Lato, Bartłomiej Pawłowski (72' Sotirović), Frankowski.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius, Poźniak (61' Bajić), Surma, Nowak, Traore (90+1' Pietrowski), Buval, Lukjanovs (77' Dawidowski).

Żółta kartka: Surma (Lechia).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 3000.

90+3' koniec meczu. Remis 1:1. Zwycięski remis Lechii, która awansuje do półfinału Pucharu Polski.

90' Pietrowski za Traore w Lechii.

89' Ostatnie chwile nadziei dla Jagiellonii.

87' Buval poszedł na przebój, ale uderzał na bramkę bardzo niecelnie.

86' Skerla na spalonym, choć piłką załopotała w siatce gdańszczan.

85' Surma ukarany żółtą kartką.

84' Jagiellonia stara się zdobyć bramkę, która pozwoli im awansować, jednak Lechia dzielnie się broni.

81' Essomba za Grzyba w Jagiellonii

78' Dawidowski za Lukjanovsa w Lechii

75' Frankowski marnuje rzut karny!!! Sędzia podyktował jedenastkę za rękę Deleu w polu karnym.

72' Sotirovic za Pawłowskiego w drużynie z Białegostoku.

68' Świetny strzał Pawłowskiego, ale niecelny i wciąż na tablicy wyników 1:1.

66' Jagiellonia próbuje zagrozić bramce Lechii, ale wciąż dużo niecelnych zagrań w samym polu karnym.

61' Bajic za Poźniaka w Lechii

59' Znów ładnie pokazał się Kupisz, ale zabrakło w jego dośrodkowaniu dokładności

57' Dobry strzał Kupisza, ale minimalnie ponad bramką.

52' Stuprocentowa sytuacja dla Jagi. Frankowski przegrał jednak pojedynek sam na sam z Małkowskim.

50' Jagiellonia aktywniejsza w pierwszych minutach drugiej części gry, ale Lechia przyjmuje ataki przed polem karnym.

46' Zaczęli lechiści. Zapraszamy na drugą połowę meczu. Pierwszą okazję miał już Buval, ale trochę uciekła mu piłka i strzał niecelny.

45' Koniec pierwszej części. Na razie 1:1 i ten wynik premiuje dalej Lechię. Wszystko jednak rozstrzygnie się w drugiej połowie.

43' Coraz śmielej w ostatnich minutach grają piłkarze Jagiellonii, którzy złapali meczowy rytm. Na razie jednak to nie przynosi efektów bramkowych.

41' Frankowski groźnie strzelał, ale napastnik Jagi jest w tym sezonie na razie bez formy.

37'**GOOOLLLL! Bramka z niczego. Po rzucie rożnym piłka odbija się od kolana Skerli i wpadła do bramki gdańszczan. 1:1.**

36' Szybka odpowiedź Jagielloni. Strzelał Lato.

35' Wyraźna przewaga Lechii. Uderzał po koronkowej akcji Paweł Nowak, ale trochę niecelnie

31' Mecz znów wrócił do swojego tempa z początku, ale Lechia poczyna sobie dużo lepiej i śmielej.

28' Traore zbyt nonszalacko zachował się w polu karnym i strzelił na wiwat, zamiast do bramki.

25' GOOOOOLL!!! Traore w pole karne i Lukjanovs wpycha piłkę do bramki. Lechia wygrywa 1:0 i teraz Jaga musi się odsłonić, jeśli chce myśleć o dalszej fazie Pucharu Polski.

24' Frankowski uderzył głową po dośrodkowaniu Laty, ale bardzo niedokładnie.

22' Na razie w Białymstoku niewiele się dzieje. Co jakiś czas piłkarze próbują strzelać z dystansu. Tm razem próbował Pawłowski.

18' Chyba najlepsza okazja meczu. Zza pola karnego, z ok. 30 metrów uderzał Hermes, ale Małkowski na posterunku.

17' Rzut rożny dla białostoczczan ,ale beznadziejne wykonanie.

15' Żadna z drużyn nie chce się otworzyć. Piłkarskie szachy w Białymstoku jak na razie.

12' Lechia próbuje także atakować. Traore miał piłkę na nodze, zszedł do środka, ale nie zdecydował się na uderzenie. Chwilę później strzelał Lukjanovs.

9' Jagiellonia coraz groźniej atakuje. Lato dośrodkował i Vucko musiał interweniować.

7' Jaga wciąż z lekką przewagą.

5' Groźnie na bramkę Małkowskiego strzelał Lato.

1' Zaczęli. Na razie bez fajerwerków. Obydwie drużyny badają się.