Lechia wygrała z Legią

Piotr Wiśniewski
Po bardzo dobrej drugiej połowie Lechia pokonuje Legię 2:1. Gdańszczanie tym samym przełamali serię pięciu meczów bez strzelonej bramki. Kibice biało-zielonych na zwycięstwo swojej drużyny czekali od 12 marca. Wtedy to Lechia wygrała z Jagiellonią. Początek meczu wcale nie zapowiadał wygranej gospodarzy. To Legia w 7. minucie wyszła na prowadzenie. Wyrównał w 23. minucie Traore, a zwycięską bramkę w 58. minucie zdobył Lukjanovs.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Bąk (7 sam.), 1:1 Traore (23), 2:1 Lukjanovs (59).

Lechia: Kapsa - Hajrapetjan, Bąk, Vućko, Deleu - Nowak, Surma, Pietrowski - Traore (78' Bajić), Dawidowski (50' Buval), Lukjanovs.

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski (46' Kneżević), Wawrzyniak - Rybus (59' Radović), Borysiuk, Cabral (82' Ogbuke), Manu - Kucharczyk, Hubnik.

Żółte kartki: Surma, Pietrowski (Lechia) Hubnik, Rybus, Borysiuk (Legia).

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).

Widzów:
7.120.

90+3 min. - Koniec meczu. Lechia pokonuje Legię 2:1.

90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza trzy minuty.

89 min. - Piłkarze Lechii unikają zbędnej zabawy i prostymi środkami oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

84 min. - Kapsa wypuścił piłkę z rąk, ale strzał jednego z legionistów zza pola karnego bardzo niecelny.

83 min. - Grę od bramki wznawia Paweł Kapsa.

80 min. - Radović nie zastanawiał się długo i uderzył zza pola karnego. Serb nie trafił jednak czysto w piłkę.

78 min. - Zmiana w Lechii. Bajić za Traore.

74 min. - Kolejna dobra akcja gospodarzy. Traore podciął piłkę do Buvala, ale ten nie zdołał pokonać golkipera drużyny z Warszawy, gdyż zamiast strzelać stracił równowagę i upadł na murawę.

70 min. - Przed szansą stanął Hubnik, ale piłka w rękach Pawła Kapsy. Golkiper Lechii wcześniej nogami powstrzymał uderzenie napastnika gości.

67 min. - Z bliska uderzał Knezević, ale dobrze ustawiony Kapsa skutecznie interweniował.

66 min. - Po wrzutce Traore na piątym metrze minął się z piłką Łotysz Lukjanovs.

64 min. - Borysiuk ukarany żółtą kartką za brutalny faul.

58 min. - 2:1 dla Lechii. Gospodarze przeprowadzili filmową akcję, którą zapoczątkował Buval. Następnie piłka trafiła do Nowaka, ten odegrał do Pietrowskiego, a całą akcję z bliska sfinalizował Lukjanovs. Wszystko z pierwszej piłki.

58 min. - Lechia w natarciu. Piękna akcja gospodarzy. Buval do Traore, ale ten za mocno wypuścił sobie futbolówkę.

56 min. - Kolejne świetne dośrodkowanie Ormianina. Obrońcy Legii wybijają piłkę na rzut rożny. Po chwili znów w roli głównej Hajrapetjan, ale pewną interwencją popisał się Wojciech Skaba.

53 min. - Ależ kapitalne nożyce Abdou Razacka Traore po dośrodkowaniu Hajrapetjana. Jego uderzenie broni jednak golkiper Legii.

50 min. - Ładne uderzenie Traore z ponad 25 metrów i skuteczna interwencja Skaby.

50 min. - Z boiska schodzi Dawidowski. W jego miejsce Buval.

47 min. - Zakotłowało się w polu karnym gości. Traore chyba zabrakło koncepcji co zrobić z piłką w obrębie "16".

46 min. - Początek drugiej połowy meczu. Zmiana w Legii. Kneżević zastąpił kontuzjowanego Rzeźniczaka.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy meczu.

45+2 min. - Ładna akcja Pietrowskiego, który obrócił się z piłką mając na plecach jednego z rywali. Cała akcja nie przyniosła jednak pożytku.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 180 sekund.

41 min. Manu wpadł w pole karne i próbował uderzać w długi róg. Minimalnie chybił. Wcześniej natomiast strzał Portugalczyka zablokował Vućko.

40 min. - Groźnie pod bramką Lechii po dośrodkowaniu Rybusa. Na posterunku jednak Paweł Kapsa.

37 min. - Nowak udanie rozciągnął grę, podał do Deleu, ale ten uderzył wprost w nogi rywala.

34 min. - Dobre dośrodkowanie Manu, głową uderzał Hubnik. Przy asyście obrońców Lechii Czech strzelił nad poprzeczką.

32 min. - Gra się zaostrzyła. Na boisku co chwila leży jakiś z piłkarzy.

30 min. - Tempo meczu nieco spadło.

27 min. - Po świetnym rajdzie i dośrodkowaniu Pietrowskiego źle futbolówkę opanował Tomasz Dawidowski.

25 min. - Ponownie z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucał Ormianin, ale tym razem obrońcy Legii w porę zażegnują niebezpieczeństwo.

23 min. 1:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Hajrapetjana, piłkę głową przedłuzył Traore i wyrównał stan meczu.

18 min. - Prawą stroną przedzierał się Deleu. Brazylijczyk dośrodkował w pole karne, ale piłka w rękach Skaby.

16 min. - Na pozycji spalonej Traore. Mecz toczony jest w szybkim tempie. Oba zespoły nie skupiają się kurczowo na obronie, ale próbują konstruować akcje ofensywne.

15 min. - Biało-zieloni grają bez pomysłu na sforsowanie obrony stołecznej drużyny.

14 min. - Rzut rożny dla Legii, ale sytuację wyjaśniają gdańscy defensorzy.

12 min. - Lechia po stracie bramki ruszyła do przodu, ale podopieczni Tomasza Kafarskiego nie stworzyli jeszcze poważniejszego zagrożenia pod bramką gości.

7 min. - 0:1. Manu dośrodkował w pole karne w stronę Rybusa, ten uderzył, piłkę w niefortunny sposób przeciął Bąk, który pokonał własnego bramkarza.To już druga samobójcza bramka obrońcy Lechii w drugim z rzędu meczu z Legią

4 min. - Dawidowski do Lukjanovsa, ale tego ubiegł jeden z obrońców Legii.

1 min. - Początek meczu w Gdańsku. Kibice Lechii powitali trenera Kafarskiego okrzykiem: "Kafarski. Co? 4:0"

W porównaniu do środowego meczu w Pucharze Polski trener Tomasz Kafarski dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie. Na boisku zabrakło miejsca dla Bedi Buvala, Vytautasa Andriuskeviciusa oraz Marko Bajicia. Zastąpią ich odpowiednio: Deleu, Levon Hajrapetjan i Tomasz Dawidowski. Marcin Pietrowski wraca do drugiej linii, gdyż na prawej obronie zagra właśnie Brazylijczyk.