Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMarcin Wirkus

Słupsk
Mieszkaniec Marcin Wirkus

Marcin Wirkus

Dodano 2013-04-17 23:58:26

Pierwszy mecz Griffons Słupsk w drugiej lidze futbolu amerykańskiego

gospodarz: GRIFFONS SŁUPSK
gość: ARCHERS BYDGOSZCZ
data i godzina: 21 kwietnia 2013, godz. 15:00
stadion: Stadion 650-lecia, ul. Madalińskiego 1, 76-200 Słupsk
wstęp wolny

Niedzielne spotkanie (21 kwietnia 2013 godz. 15:00) z Archers Bydgoszcz otwiera kolejny rozdział w sportowej historii Griffons Słupsk. Rozegrany mecz otwiera rozgrywki w drugiej lidze futbolu amerykańskiego PLFA II, po kilku sezonach gry w ligowych ósemkach. Zmiana ligi rozgrywkowej wiąże się ze zmianą w funkcjonowaniu słupskiego klubu. Zespół bowiem grać będzie w futbol 11-osobowy, a nie jak dotychczas w ósemkach. Spowodowało to rozszerzenie składu meczowego o dodatkowych zawodników. Rozgrywany sezon zasadniczy PLFA II będzie miał 6 emocjonujących spotkań w grupie północnej. Trzy z nich odbędą się w Słupsku.

Rozgrywki w tym sezonie są dla nas bardzo ważne, gdyż zmieniamy formułę z futbolu ósemek na futbol jedenastoosobowy. Niesie to ze sobą wiele wyzwań zarówno sportowych, jak i organizacyjnych. W zeszłym sezonie słupszczanie nie mieli zbyt wielu okazji do śledzenia Griffonsów na żywo. W tym roku chcemy pokazać się w większej ilości spotkań w Słupsku, zagramy na stadionie 650-lecia minimum trzy emocjonujące spotkania – mówi Kamil Wysocki – główny trener słupskiej drużyny.

Z drużyną „Łuczników” z Bydgoszczy Griffonsi spotykali się już wielokrotnie – w oficjalnych meczach ligowych statystyki przemawiają na korzyść naszej drużyny. Trzy razy górą byli Griffons – w tym w meczu o trzecie miejsce w lidze ósemek, raz był remis i także jedno zwycięstwo Archers.

Drużyna z Bydgoszczy to także beniaminek PLFA II. Przygotowując się do nowego sezonu, łucznicy rozegrali dwa przedsezonowe sparingi – ulegli topligowym Devils Wrocław oraz mocnej drużynie z grupy centralnej PLFA II – KrólewskimWarszawa. Niestety zostało przez to kontuzjowanych kilku czołowych zawodników zespołu z Bydgoszczy i nie wiadomo czy zobaczymy ich w Słupsku.

Natomiast forma naszej drużyny zostaje tajemnicą trenera. Oprócz drobnych urazów, trzon drużyny jest w dobrej formie, ciekawym wzmocnieniem na pewno będą zawodnicy Korsarzy Koszalin – którzy w sezonie 2013 – wspierają osobowo Griffons.

W zespole mamy część doświadczonych zawodników, którzy grali w poprzednich sezonach, a także część bardzo dobrze zapowiadających się debiutantów. Wierzę, że takie połączenie doświadczenia i talentu przyniesie pozytywne wyniki na boisku. – dodaje trener Wysocki

Obie drużyny znają się doskonale, ponieważ już niejedno spotkanie rozgrywały ze sobą. Można powiedzieć tu nawet o formie przyjaźni między obiema drużynami. Na boisku jednak z pewnością zobaczymy twardą grę i mocne uderzenia. Mecz zapowiada się ciekawie i odkryje w jakiej formie jest nasza drużyna i na co możemy liczyć w sezonie 2013.

Na pewno nie zabraknie, dla każdego chętnego, możliwości zapoznania się ze strojem futbolisty czy spróbowania rzutu czy wykopu piłki do futbolu amerykańskiego.

Zapraszamy na mecz – na Stadion 650-lecia, ul. Madalińskiego w niedzielę 21 kwietnia – godz. 15:00.

Dołącz do wydarzenia na fb – https://www.facebook.com/events/142945665860316/

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca