Tomasz Gursztyn

avatarTomasz Gursztyn

Słupsk
Mieszkaniec Tomasz Gursztyn

Tomasz Gursztyn

Dodano 2014-06-01 23:39:58

Kup dziecko w worku czyli Dzień Dziecka w Klukach

Kupować kota w worku nie warto, ale uśmiech dziecka w nim zanurzonego i przekraczającego linię mety jest bezcenny. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach jest bogatsze o tysiące takich uśmiechów. W Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach odbył się coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Pod okiem pracowników muzeum oraz harcerzy dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, gier i zabaw.

Niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i ich rodziców, cieszyły się zabawy, które dziś wydają się już zapomniane, jak przeciąganie liny, wyścigi w workach, kręcenie skakanką, rzucanie krążków na bronę. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała tej radości i rywalizacji. Uśmiechy z twarzy dziecięcych nie znikały nawet wtedy, gdy przekraczały linię mety jako kolejne. Najważniejszy dla nich był sam udział w zabawie.

Muzeum prócz zabaw przygotowało wiele zajęć. W zagrodach dzieci brały udział w plenerze malarskim, wyplataniu koszy, drukowaniu tkanin oraz lepieniu naczyń z gliny. Nie mogło też zabraknąć zajęć związanych z codziennym życiem Słowińców. Z jednakowym zainteresowaniem i pasją rodzice i ich dzieci uczestniczyli w formowaniu i wypieku chleba, wypełnianiu ściany strychulcem, kręceniu powrozów, tkaniu krajek, praniu, ubijaniu masła, dłubaniu butów dla koni, piłowaniu drewna czy kopaniu torfu.

Imprezie wiernie towarzyszył kaszubski zespół "Modraki".

Kolejny raz można było przekonać się w Klukach o sile tradycji, o jej barwności odzwierciedlonej w zafascynowanych oczach dzieci.

Zobacz http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dzien_dziecka_w_klukach_2014_roku_fotorelacja_305471.html

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!