Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MOPR apeluje do nas. Dzieci czekają na swoje domy

Katarzyna Kuniczuk
Marcin Kamiński
Dzieci pozostawione przez matki w szpitalu lub odebrane rodzicom przez sąd czekają na rodziny zastępcze. A tych jest wciąż za mało.

Nowe są poszukiwane.

Słupski Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie apeluje o zgłaszanie się osób, które chciałyby zostać rodziną zastępczą. - Mamy obecnie osiem takich rodzin - informuje Sebastian Ferens z MOPR -u. - Jednak dzieci jest tak dużo, że potrzebujemy jeszcze wielu rodzin.
Prowadzenie rodziny zastępczej odbywa się na zasadzie umowy o pracę, podpisywany jest kontrakt. Rodzinę zastępczą prowadzić może małżeństwo i również osoba samotna. Warunkiem jest zdrowie, niekaralność, dyskwalifikowane są osoby pozbawione władzy rodzicielskiej lub mający tę władzę ograniczoną. Musi również przebywać na stałe w kraju i mieć swoje mieszkanie lub dom. W rodzinie zastępczej jednorazowo przebywać może maksymalnie troje dzieci. Są to maluchy odebrane rodzicom przez sąd, pozostawione przez matki w szpitalu. W rodzinie zastępczej przebywają do momentu uregulowania swojej sytuacji prawnej.

- Osoby, które przejdą pozytywnie weryfikację i podpiszą z nami kontrakt dostają wynagrodzenie w wysokości trzech tysięcy brutto - dodaje Ferens. - Do tego na każde dziecko przebywające w rodzinie wypłacane jest tysiąc złotych miesięcznie. Jeżeli jesteście zainteresowani propozycją słupskiego ośrodka zgłoście swoją kandydaturę w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej 15 d. Po spełnieniu wszystkich przewidywanych ustawą warunków, kandydaci przejdą szkolenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto