Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najbardziej "zadłużone" polskie imiona - zobacz, jak nie nazywać dziecka

pz
Najbardziej "zadłużone" polskie imiona - zobacz, jak nie nazwać dziecka
Najbardziej "zadłużone" polskie imiona - zobacz, jak nie nazwać dziecka Michał Rogala
Szukasz imienia dla swojego dziecka? Uważaj, by nie wybrać takiego, które wskazywać może, że będzie ono miało kłopot z pieniędzmi. Krajowy Rejestr Długów stworzył listę najczęstszych imion wśród dłużników. I zaznacza, by traktować go z przymrużeniem oka.

Gdy mowa o imionach, którymi nieświadomie możemy skrzywdzić dziecko, na myśl przychodzą przeważnie te rzadkie lub obcobrzmiące, jak Bożydar, Etien, Hermenegilda lub Pelagia. W katalogu typowo polskich imion mamy do wyboru także i takie, na których ciążą negatywne konotacje. Do takich należy z pewnością Alfons czy Adolf. Nawet jeśli nie nazwiemy naszego dziecka żadnym z tych imion, nie oznacza to, że unikniemy wszystkich możliwych pułapek. Tak przynajmniej uważa Krajowy Rejestr Dłużników, który stworzył specjalną listę imion noszonych przez najbardziej zadłużonych Polaków.

Unikaj polskich imion
Szukając imion dla córki, omijaj szerokim łukiem Katarzynę, Agnieszkę i Małgorzatę. Pań o tym imieniu w bazie KRD jest najwięcej. Absolutną rekordzistką w kategorii liczby długów są Anny. Pań, które tak nazwano w rejestrze zadłużonych jest ponad sto tysięcy. Niestety, z długami problem mają nie tylko Anny. - Aktualnie najbardziej "zadłużone" imiona, zarówno damskie, jak i męskie, to raczej te klasyczne, polskie, takie jak: Grzegorz, Beata, Joanna czy też Zbigniew. Wynika to najczęściej z faktu, że statystycznymi dłużnikami są osoby około 40-go roku życia, a wśród tych osób imiona te są najpopularniejsze - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA.

**Zobacz też:

Oto najpopularniejsze imiona w Polsce w 2014 roku. Lena i Jakub wciąż na topie

**

Świętosław długów nie spłaca
Choć Tyberiuszów i Świętosławów jest wśród zadłużonych znacznie mniej, to również i oni mają problem z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. Średni dług jednego Świętosława wynosi 72 tysiące. Dla pocieszenia warto dodać, że Klotyldy swoim wierzycielom winne są przeciętnie "tylko" 43 tysiące złotych.

Janowi i Zuzie można pożyczyć pieniądze
Na końcu rankingu KRD znajdują się Zofia, Zuzanna, Julia, a wśród mężczyzn Jan, Jakub i Antoni. Oczywiście, trudno traktować takie dane, jak przepowiednie nieomylnej wyroczni. - Nasz raport należy traktować z mocnym przymrużeniem oka. Jednak to, że najpopularniejsze obecnie imiona znajdują się na dalszych miejscach w rankingu zadłużenia, nie zwalnia rodziców tych pociech z wpajenia im zasad zdroworozsądkowego planowania własnych wydatków i zarządzania domowym budżetem - przestrzega Adam Łącki.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto