Odpowiedzialny społecznie PZU wspiera krajowy sport

Materiał informacyjny PZU
Rola PZU w promocji sportu wśród Polaków jest coraz większa. Oficjalny partner najlepszej polskiej tenisistki Igi Świątek coraz aktywniej angażuje się w sponsoring sportowy. Ubezpieczyciel dostrzega ogromny problem deficytu ruchowego wśród Polaków i wspierając sportowców, popularne imprezy sportowe, a także lokalne drużyny sportowe, stara się zachęcić ich do aktywności fizycznej. Ważną część tej działalności stanowi popularyzacja sportu wśród najmłodszych oraz zapewnienie wszystkim równych szans uprawiana wielu dyscyplin.

Największy polski ubezpieczyciel prowadzi swój biznes w sposób świadomy i odpowiedzialny, pragnąc aby jego klienci, kontrahenci oraz pracownicy byli zdrowi. A skoro nie od dziś wiadomo, że „sport to zdrowie”, to duży obszar działań PZU opiera się na wspieraniu właśnie tej dziedziny. Znana wszystkim Polakom marka rośnie do rangi mecenasa sportu, a wspierani przez niego zawodnicy osiągają w ostatnim czasie duże sukcesy na skalę światową. Sponsoring PZU dotyczy jednak nie tylko czołowych polskich sportowców, z Igą Świątek na czele, lecz także obejmuje projekty sportowe dla osób z niepełnosprawnością oraz sport lokalny. Co ważne, PZU promuje również aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Od ponad dwóch lat realizuje program Dobra Drużyna PZU, który zrzesza już ponad 132 tys. młodych zawodników z całego kraju.

Topową polską sportsmanką jest dziś Iga Świątek. Aktualna wiceliderka światowego rankingu WTA jest także ambasadorką marki PZU. Współpraca ubezpieczyciela z Igą rozpoczęła się jeszcze przed serią spektakularnych sukcesów tenisistki. PZU dostrzegł potencjał młodej dziewczyny i zapewnił jej stabilność, dzięki której może skupiać się na treningach oraz grze. Współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę, a Iga dzięki swojej ciężkiej pracy i talentowi ustanawia nowe rekordy w historii światowego tenisa. Stała się inspiracją dla wielu Polaków, którzy chcą podążać jej śladem oraz widzą, że międzynarodowy sukces jest możliwy do osiągnięcia nawet w młodym wieku. Iga, będąc wzorem dla dzieci i młodzieży, została powołana na kapitana Dobrej Drużyny PZU, który zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Co daje Dobra Drużyna PZU?

Nawyki, które wyrobimy sobie w młodym wieku, często mają wpływ na późniejsze lata. Odpowiednia ilość ruchu oraz właściwa dieta mają istotny wpływ na prawidłowy rozwój oraz dobrą kondycję i lepsze zdrowie, które skutkują dłuższym życiem. Sposobem na zachęcenie dzieci i młodzież do sportu jest ogólnopolski program Dobra Drużyna PZU, którego uruchomienie było odpowiedzią na problem braku ruchu wśród najmłodszych. W jego ramach rozwinął się program prewencyjny, wyrównujący szanse sportowego rozwoju dla dzieci z ośrodków oddalonych od aglomeracji miejskich i rozszerzający ofertę sportowo-edukacyjną w mniejszych miejscowościach.

Program Dobra Drużyna PZU wspiera finansowo kluby, drużyny, akademie, związki sortowe, stowarzyszenia i fundacje, które zajmują się organizacją zajęć sportowych. Środki przeznaczane są na zakup sprzętu, odzieży sportowej, wynajem obiektów sportowych, transport na zawody czy wpisowe na zawody sportowe. To często bezcenna pomoc, dzięki której młodzi zawodnicy mogą rozwijać sportowe pasje nie obciążając budżetów swoich rodziców. Program obejmuje ponad 100 dyscyplin, zarówno tych najpopularniejszych, jak i mniej znanych. W pierwszej edycji ze wsparcia programu prewencyjnego Dobrej Drużyny PZU w wysokości 5, 10 lub 15 tys. zł skorzystało 45 tys. dzieci i młodzieży, a w drugiej kolejnych 52 tys. młodych zawodników. Duże zainteresowanie naborem do programu skłoniło ubezpieczyciela do zorganizowania konkursu, w którym do wygrania był sprzęt lub odzież sportowa o wartości 10 tys. złotych. Laureaci Super Bonusu spotkali się z kapitanem Dobrej Drużyny PZU, Igą Świątek na konferencji prasowej w PZU Park w miniony poniedziałek. Podsumowano wówczas ostatnie osiągnięcia programu, który skutecznie zachęca młodych Polaków do uprawiania sportu.

Sport akademicki ze wsparciem PZU

Po zakończeniu podstawowej edukacji szkolnej oraz wyjściu z akademii i drużyn juniorskich młodzież musi mieć możliwości dalszego rozwoju. Dlatego PZU stawia na wsparcie sportu akademickiego, który kształtuje sportowców-studentów. Ubezpieczyciel jest sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego, który wyszkolił wielu późniejszych mistrzów Europy, świata i igrzysk olimpijskich. Zawodnicy Akademickiej Reprezentacji Polski w ostatnich miesiącach pokazali swoje umiejętności na uniwersjadzie zimowej w Lake Placid, skąd wrócili z 17 medalami oraz z uniwersjady letniej w Chengdu, która była rekordową pod względem zdobytych medali. Biało-Czerwoni zachwycili swoją formą zdobywając 43 medale i zajmując piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Oprócz Akademickiej Reprezentacji Polski PZU wspiera także cykle rozgrywek akademickich, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS oraz projekty AZS skierowane dla młodszych zawodników. Te ostatnie są częścią Dobrej Drużyny PZU. Są to m.in. cykl zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”, którego kolejna edycja rozpocznie się już w październiku, czy dedykowany osobom w każdym wieku „Test Coopera dla wszystkich”.

Nie tylko studenci

Od października 2022 roku, największy polski ubezpieczyciel jest partnerem strategicznym Ludowych Zespołów Sportowych, wspierając organizację wydarzeń lokalnych, centralnych i ogólnopolskich oraz inne inicjatywy sportowe, mające na celu upowszechnianie aktywności fizycznej. Dzięki wsparciu finansowemu PZU, lokalne organizacje sportowe mogą się rozwijać, co wpływa na wyrównanie szans w dostępie do sportu również w małych miejscowościach. W skład Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych wchodzi 16 zrzeszeń wojewódzkich. Ich członkami są gminne i powiatowe LZS-y oraz kluby sportowe – w sumie ponad 200 tys. osób. Co istotne, ponad 134 tys. spośród nich stanowi młodzież poniżej 18. roku życia, pochodząca w dużej mierze z mniejszych miejscowości.

Dzięki kompleksowemu wsparciu klubów sportowych w całej Polsce w ramach różnorodnych projektów prewencyjnych i umów sponsorskich, PZU realizuje konsekwentnie ambitny cel, aby każdy młody człowiek, który chciałby realizować się w sportowej rywalizacji, zawsze miał możliwość kontynuowania swojej pasji bez względu na to, gdzie mieszka, uczy się czy studiuje.

Sport seniorski – szansa kontynuacji sportowej kariery w lokalnych klubach

Szerokie spojrzenie PZU na możliwość kontynuacji sportowych pasji zaszczepionych w młodzieży skłania PZU nie tylko do wspierania studentów-sportowców czy zawodników topowych takich jak Iga Świątek i Maryna Gąsienica-Daniel. Ubezpieczyciel zawiera umowy sponsorskie również z drużynami seniorskimi, grającymi w niższych ligach lub w mniejszych miejscowościach, żeby zapewnić wychowankom juniorskich drużyn możliwość kontynuacji kariery, a lokalnym klubom dać szansę rozwoju. Wśród nich są m.in. FKS Stal Mielec, Lechia Zielona Góra, Górnik Łęczna, Klub Sportowy Karpaty Krosno, Ślęza Wrocław a nawet hokejowa drużyna PZU Podhale Nowy Targ.

Ważnym celem działalności sponsoringowej PZU jest również wyrównywanie szans uprawiania sportu przez wszystkich. Ubezpieczyciel w tym celu wspiera m.in. Stowarzyszenie Amp Futbol Polska i pomaga promować ampfutbol czyli piłkę nożną dla osób po jednostronnej amputacji lub z wrodzoną wadą kończyny. Współpraca obejmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci, biorące w projektach takich jak Junior Amp Futbol czy PZU Futbol Plus. Reprezentacja Polski w ampfutbolu należy do światowej czołówki w tej dyscyplinie, co potwierdzili w ostatni weekend wygrywając piąty raz z rzędu prestiżowy międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup.

PZU angażuje się również w sponsoring największych sportowych imprez międzynarodowych, oglądanych przez tysiące kibiców z całego świata. Jest m.in. oficjalnym sponsorem największego wyścigu kolarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej - Tour de Pologne, który od 80. edycji promuje w Polsce kolarstwo oraz prezentuje piękno naszego kraju.

Ubezpieczyciel podchodzi do zagadnienia sponsoringu sportowego oraz prewencji zdrowia wielopłaszczyznowo, zapewniając wsparcie zarówno początkującym i wyczynowym sportowcom, jak i osobom z niepełnosprawnościami. Wspiera zarówno najważniejsze wydarzenia jak i działania lokalne, a przede wszystkim zachęcają dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. To prawdziwy mecenas polskiego sportu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Odpowiedzialny społecznie PZU wspiera krajowy sport - Dziennik Bałtycki

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto