Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po bajce dla dzieci, czas na wieczór dla dorosłych widzów. W Rondzie ponownie zobaczymy spektakl "Hanna i Hannelore"

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Materiały prasowe
Stęsknieni spektakli na żywo? Ośrodek Teatralny Rondo ma propozycję na spędzenie środowego wieczoru.

Po blisko trzymiesięcznej przerwie wracają teatry. W Słupsku jako pierwszy otwiera się Ośrodek Teatralny Rondo. Po ich pierwszej propozycji dla dzieci (w sobotę, 6 czerwca, w repertuarze są „Szelmostwa Lisa Witalisa”) przyszła kolej na widzów dorosłych. Słupska publiczność będzie miała szansę jeszcze raz zobaczyć spektakl historyczny „Hanna i Hannelore”, który został wyróżniony w rankingu Gazety Świętojańskiej „Naj, naj, naj w pomorskim teatrze 2019.” Na uznanie krytyków zasłużyła Bożena Konarowska w kategorii najciekawszy debiut za scenariusz.

Przedstawienie oparte jest na autorskim scenariuszu, w którym główne role odgrywają postaci Polki i Niemki, żyjących w rzeczywistości pierwszych kilku lat powojennych. Spektakl opowiada o trudnych relacjach polsko-niemieckich, o losach ludzi, dla których Słupsk stał się nowym domem, oraz tych, którzy musieli go opuścić.

Dopiero w 1945 roku Słupsk znalazł się w granicach Polski. Z tym stanem rzeczy wiązała się konieczność jego zasiedlenia. Według danych z pierwszego przeprowadzonego po wojnie spisu ludności, Słupsk liczył 33 115 osób, w tym 32 026 osób ludności napływowej. O problemach ówczesnych ludzi próbuje opowiedzieć projekt „Hanna i Hannelore”.

Słupski Ośrodek Kultury we współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego i przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski oraz Miasta Słupska zrealizował projekt, który ma obrazować powojenną rzeczywistość Słupska. W ramach projektu „Hanna i Hannelore” powstał multimedialny spektakl teatralny, który będzie można ponownie zobaczyć w środę, 10 czerwca, o godz. 19 w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego. Bilety kupimy w cenie 20 złotych. Premiera spektaklu odbyła się w Słupsku 20 października w Bazie Kultury SOK. Wtedy też przedstawienie poprzedzała inscenizacja na ulicach Słupska, a uzupełniła ją wystawa fotograficzna. W tytułowe role wcieliły się Anna Rau i Ilona Zaremba. Muzykę skomponował Andrzej Szczucki, zaś kostiumy i scenografię opracowała Aleksandra Chrzan. Reżyserią zajął się Stanisław Miedziewski, który pracował na podstawie scenariusza Bożeny Konarowskiej.

Zobacz także: Budynek SOK-u przy al. 3 Maja zmienia swoje oblicze. Zobacz remont na zdjęciach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto