Radni w dalszym ciągu rozważają możliwiść poszerzeniea granic Ustki

KAT
fot.PP
Usteccy radni nie porzucili pomysłu poszerzenia granic kurortu. Zwolennicy tego pomysłu chcieliby, by do miasta zostały włączone dwie miejscowości - Przewłoka i Wodnica, które w tej chwili leżą w granicach gminy Ustka. W ten sposób Ustka mógłby pozyskać nowe tereny inwestycyjne. To inicjatywa radnych, która pojawiła się w maju tego roku.

- W tej chwili wszystko pozostaje w rękach burmistrza - mówi Adam Brzóska, przewodniczący Rady Miasta w Ustce. - Chcielibyśmy, by burmistrz po zbadaniu sprawy przedstawił nam sprawozdanie, czy poszerzanie granic ma sens, czy też mija się z celem. Może się np. okazać, że będzie niepotrzebnym wydatkiem, a kurort weźmie na siebie zbyt duże obciążenia finansowe w związku z włączenie Przewłoki i Wodnicy w granice administracyjne miasta.

Burmistrz Ustki Jan Olech przyznaje, że jest to wniosek komisji, jednak nie jest jeszcze w stanie określić, jakie kroki podejmie w tej sprawie. - Nie ja byłem inicjatorem tego tematu - zaznacza burmistrz. - Obecnie jest wiele ważnych, a może nawet ważniejszych inicjatyw do przeprowadzenia w mieście.

Wśród mieszkańców pomysł ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zdecydowanie przeciwna inicjatywie jest wójt gminy Ustka Anna Sobczuk-Jodłowska.

- Podtrzymuję swoje zdanie, jeśli chodzi o poszerzanie granic i nadal twierdzę, że jest to zamach na naszą suwerenność - mówi wójt. - Nie tylko jako samorządowiec, ale i jako lokalna patriotka będę bronić granic gminy.

Ziemia polskich rolników warta miliony

Wideo

Dodaj ogłoszenie