Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Słupska postępuje. Miasto czeka na opinie i pomysły mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Miasto przystępuje do dalszej realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Słupska. W najbliższych dniach rozpoczną się kolejne remonty chodników i jezdni ulic. Zaplanowano również konsultacje społeczne na temat szerszych projektów.

Działania związane z remontem ulic, które miasto Słupsk prowadzi już od kilku lat, są ujęte w Gminnym Programie Rewitalizacji. To dokument, który szczegółowo diagnozuje sytuację na obszarze rewitalizacji obejmującym tereny Śródmieścia, Podgrodzia oraz Starego Miasta. GPR wytycza kierunki działań, które mają doprowadzić do zniwelowania problemów społecznych, technicznych, środowiskowych, gospodarczych i przestrzennych obszaru rewitalizowanego oraz określa szacunkowe ramy finansowe tych działań.

Jednym z działań ujętych w GPR jest przebudowa chodników i jezdni. Niebawem takie remonty rozpoczną się na kilku słupskich ulicach. Odbędzie się to w ramach zadania Program chodnikowy - likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni - etap I przebudowane zostaną do końca roku ponad trzy kilometry chodników. Zdegradowane nawierzchnie ciągów pieszych mają otrzymać nową nawierzchnię z płytek betonowych, a na wybranych odcinkach odtworzone zostaną ciągi z wielkoformatowych płyt granitowych. Ponadto przebudowane zostaną nawierzchnie zjazdów oraz wyregulowane będą krawężniki.

Obecnie do remontu wytypowano następujące ulice:

  • ul. Niemcewicza - przebudowa chodnika po wschodniej stronie ulicy o długości ok. 415 metrów (strona zachodnia została przebudowana w 2018 roku).
  • ul. Solskiego - przebudowa chodnika po obu stronach ulicy na całej długości (łącznie przebudowane będzie ok. 500 metrów chodnika).
  • ul. Wyspiańskiego - przebudowa chodnika po obu stronach ulicy na całej długości (ok. 300 metrów).
  • ul. Prusa - przebudowa chodnika po obu stronach ulicy na całej długości (400 metrów).
  • ul. Wileńska - przebudowa chodnika po obu stronach ulicy od Placu Broniewskiego do ul. Wolności (ok. 500 metrów).
  • ul. Piotra Skargi -przebudowa chodnika po obu stronach ulicy na całej długości (ok. 440 metrów).
  • ul. Przemysłowa - przebudowa chodnika po obu stronach ulicy od ul. Paderewskiego do byłej bocznicy kolejowej (ok. 500).
  • ul. Chopina - przebudowana zostanie jezdnia ulicy na całej długości, tj. na odcinku około 330 metrów. Położona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna.

W ubiegłych latach nową nawierzchnię zyskały ulice Jaracza, Tuwima (od Placu Dąbrowskiego do ul. Szczecińskiej) oraz ul. Szczecińska (od ul. Tuwima do ul. Sobieskiego).
Miasto rozpoczyna również nową serię konsultacji społecznych związanych z działaniami ujętymi w Gminnym Programie Rewitalizacji.

- Konsultacje są związane ze zmianami, które zaszły w realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji - wyjaśnia Justyna Pluta, dyrektorka Wydziału Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Po pierwsze, na sporo przedsięwzięć rozstrzygnięto już przetargi, w związku z tym ramy finansowe programu uległy zmianie. Niestety, czasem na niekorzyść miasta. Ale jest tez dobra wiadomość, bo poszerzamy wiele zadań o nowe lokalizacje, na przykład remonty kolejnych chodników. Po drugie, część przedsięwzięć, które były ujęte na liście uzupełniającej, trafiło teraz na listę podstawową. To chociażby Słupskie Kliny Zieleni, które uzyskały dofinansowanie. I w związku z tym zachęcamy mieszkańców do udziału w konsultacjach na temat tych zadań. Będzie można sprawdzić, co zostało zmienione przez nas, czyli przez urzędników, a także zgłosić swoje pomysły.

Konsultacje będą prowadzone w pięciu formach. Odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami: 12 października o godz. 16 w Słupski Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6 oraz 19 października o godz. 16 w Nowym Teatrze przy ul. Lutosławskiego 1 (w nowym budynku).

Zaplanowano dwa spacery badawcze po obszarze rewitalizacji: 15 października o godz. 16 i 24 października o godz. 10. Informacja o miejscu rozpoczęcia spaceru badawczego podana zostanie na stronie miasta co najmniej 7 dni przed planowaną datą.

Odbędzie się też dyżur konsultacyjny w Centrum Wiedzy o Rewitalizacji przy Wydziale Zarządzania Funduszami UM Słupsk, Pl. Zwycięstwa 1 (Mały Ratusz), pok. 3 w dniu 28 października w godz. 14-16.

Uwagi będą również zbierane poprzez formularz zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej oraz miejskim portalu internetowym www.slupsk.pl . Wypełnione formularze będzie można dostarczyć do 3 listopada pocztą tradycyjną na adres: Wydział Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego w Słupsku, Pl. Zwycięstwa 1, 76-200 Słupsk (decyduje data wpływu do urzędu); pocztą elektroniczną na adres: [email protected] lub osobiście w Wydziale Zarządzania Funduszami , Pl. Zwycięstwa 1, Mały Ratusz, pok. 204.

Ponadto przewidziano spotkanie dla przedstawicieli Komitetu Rewitalizacji (26 października, godz. 15:30, SCOPiES przy ul. Niedziałkowskiego 6).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rewitalizacja Słupska postępuje. Miasto czeka na opinie i pomysły mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO] - Głos Pomorza

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto