Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rzecznik rządu Piotr Müller numerem 3 gdyńsko-słupskiej listy PiS

Zbigniew Marecki
Piotr Müller, jeden z najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego, w nadchodzących wyborach parlamentarnych ponownie będzie ubiegał się o mandat poselski. Poseł zaprasza dziś, w sobotę, o g. 19 na spotkanie.

Jak już wcześniej informował "Głos", wystartuje z 3. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńsko-słupskim, który obejmuje swym zasięgiem powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski i wejherowski oraz miasta na prawach powiatu – Gdynię i Słupsk.

To dla mnie zaszczyt, że mogę ponownie ubiegać się o mandat posła na Sejm RP, zwłaszcza kandydując z mojego rodzinnego Pomorza. Jako poseł chciałbym dalej zabiegać o dynamiczny rozwój naszego regionu, mając na uwadze potrzeby i potencjał jego mieszkańców. Jestem przekonany, że będzie to możliwe dzięki skutecznej i zrównoważonej polityce, jaką prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, które dba o realizację obietnic wyborczych wobec szerokich grup społecznych – mówi Müller.

Piotr Müller kandyduje z rodzinnego okręgu. Jest jednym z najbliższych współpracowników premiera Morawieckiego. Wcześniej był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Posłem na Sejm RP jest od końca 2018 roku. Mandat poselski objął po śmierci ś.p. Jolanty Szczypińskiej.

Trwa głosowanie...

Czy Piotr Müller ponownie zdobędzie mandat poselski?

Choć mandat posła objął niespełna 8 miesięcy temu, wykazał się przez ten czas dużą skutecznością. Przykładem może być zainicjowanie prac nad rekompensatami za tarczę antyrakietową dla regionu słupskiego, czy też 10 mln zł dofinansowania na nowoczesne centrum dydaktyczno-kulturalne w Słupsku.

Pochodzi z rodziny o tradycjach politycznych. Jest synem byłego szefa struktur podziemnych Solidarności na Pomorzu Środkowym. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Studia ukończył w ramach Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (MISH). W 2019 roku został uznany przez Dziennik Gazetę Prawną za jednego z 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

Piotrem Müllerem zaprasza dziś na otwarte spotkanie o bieżących sprawach lokalnych oraz trwającej kampanii wyborczej, a także o aktualnych działaniach i dalszych planach rządu. Spotkanie odbędzie się w restauracji Casa Italia w Słupsku (Stary Rynek 6, sala na pierwszym piętrze)

Zobacz także: Minister Piotr Müller zapowiada 90 mln zł dla Słupska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rzecznik rządu Piotr Müller numerem 3 gdyńsko-słupskiej listy PiS - Głos Pomorza

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto