(© K.Hawrot/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprawą zajmuje się słupska prokuratura, która sprawdzi, czy w schronisku doszło do nadużyć. Są świadkowie, którzy twierdzą, że zwierzęta były dręczone, głodowały i wzajemnie się zagryzały. Kierownik schroniska broni się przed oskarżeniami

Słupska Prokuratura Rejonowa sprawdzi, czy w słupskim schronisku dla bezdomnych zwierząt dochodziło do dręczenia czworonogów. Na biurko śledczych właśnie trafiły opinie biegłych w tej sprawie.

- Zeznania trzeba było skonfrontować z opiniami, dlatego śledztwo było zawieszone - tłumaczy Dariusz Iwanowicz ze słupskiej Prokuratury Rejonowej. - Badamy sprawę. Nikomu nic nie zarzucamy.

Sadystyczna zabawa z kotem


Sprawa dotyczy powiadomienia, które wniosła do prokuratury Straż dla Zwierząt. Byli pracownicy schroniska alarmowali, że w placówce dochodzi do znęcania się nad zwierzętami.

Zarzuty pod adresem kierownika schroniska Jana Szyszki skierowały Renata Cieślik, zootechnik, a obecnie komendant Straży dla Zwierząt, oraz Małgorzata Płoskonka, była sponsor schroniska. W ich opinii psy miały być głodzone, bite, polewane zimną wodą i wzajemnie się zagryzały, a karma miała być wynoszona ze schroniska. Na dowód przedstawiły zdjęcia zagryzionych zwierząt z wyszarpanymi bokami.

W tej sprawie zeznawali również świadkowie.

Kierownik schroniska konsekwentnie wszystkiemu zaprzecza, natomiast słupski magistrat czeka na ostateczne rozstrzygnięcia.

- Nie wierzę już w sprawiedliwość - mówi Małgorzata Płoskonka. - Już tyle działań podjęliśmy, żeby pokazać, co się dzieje w schronisku, i nic. Wygląda na to, że kierownik schroniska jest nie do ruszenia.

Straż dla Zwierząt zebrała blisko trzy tysiące podpisów pod petycją o odwołanie kierownika schroniska. Jak dotąd, protest nie odniósł skutku.

Obrońcy praw zwierząt zbulwersowani żywą szopką w Słupsku
Nie ma sposobu na norki

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!