Słupsk. Półfinały Asseco Prokom - Energa Czarni 74:59

Piotr Wiśniewski
Pierwszy półfinałowy mecz fazy play-off Tauron Basket Ligi dla Asseco Prokomu. Podopieczni Tomasa Pacesasa pokonali na własnym parkiecie Energę Czarnych Słupsk 74:59 i prowadzą w rywalizacji 1:0. Drugi pojedynek już w najbliższy czwartek. Najwięcej punktów dla gdynian zdobyli: Ewing 14 i Adams 13. Wśród pokonanych najskuteczniejsi byli: Jazvin 18 oraz Leończyk 10.

Asseco Prokom Gdynia - Energa Czarni Słupsk 74:59 (21:24, 18:11, 19:14, 16:10)

Asseco Prokom: Daniel Ewing 14, Tommy Adams 13, Filip Widenow 12, Ratko Varda 10, Adam Hrycaniuk 8, Courtney Eldridge 5, Piotr Szczotka 4, Robert Witka 4, Ronnie Burell 3, Qyntel Woods 1, Krzysztof Szubarga 0, Przemysław Frasunkiewicz 0.

Energa Czarni:
Ermin Jazvin 18, Paweł Leończyk 10, Jerel Blassingame 9, Mantas Cesnauskis 9, Bryan Davis 7, Zbigniew Białek 3, Krzysztof Roszyk 3, Wojciech Szawarski 0, William Avery 0, Patryk Przyborowski 0, Hubert Pabian 0.

Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 84:75
Play OFF 2:0 dla Czarnych

IV kwarta 74:59

Koniec meczu. Pierwszy mecz dla Asseco Prokomu. 74:59.

Witka dobija rzut Eldridge'a. 74:59.

Ostatnia minuta czwartej kwarty. 70:59 dla gdynian.

Niekryty Davis zdobywa dwa punkty. Mistrzowie Polski są bliscy wygranej numer jeden. Na minutę i 47 sekund przed ostatnią syreną prowadzą bowiem 69:59.

Trzy minuty do końca meczu. Gdynianie prowadzą 69:57.

Efektowny manewr w ataku Daniela Ewinga, którzy przy próbie rzutu był faulowany. Kapitan Asseco Prokomu pewnie wykorzystuje dwa rzuty osobiste. 67:57.

Znakomite podanie Szubargi do Burrella. Temu nie pozostało nic innego jak tylko trafić do kosza. 65:55. Do końca meczu sześć minut i 23 sekund.

Świetną serię punktową notuje Tommy Adams. Tym razem trafia "trójkę". 63:53 w 32. minucie spotkania.

Na trafienie Jazmina odpowiedział Adams. Po chwili trafił Paweł Leończyk. 60:53.

III kwarta 58:49

Wyczyn kolegi z zespołu skopiował Adams. Równo z końcową syreną trafił także Cesnauskis. 58:49.

Trójka Widenowa. 55:46 na 60 sekund przed końcem trzeciej kwarty.

Gospodarze przekraczają limit fauli w trzeciej kwarcie, co przy każdym kolejnym nieprzepisowym zagraniu równoznaczne jest z rzutami wolnymi dla gości.

Za trzy trafia Tommy Adams. 52:43 na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty. Czyżby podopieczni Tomasa Pacesasa włączyli drugi bieg?

Ponownie w roli głównej center mistrzów Polski. Najpierw zdobywa dwa punkty, a potem popisuje się efektownym blokiem w obronie.

Varda zrobił to, co do niego należy, czyli zdobył punkty od "tablicy". 47:43.

Gdynianie tracą piłkę w ataku. Rzuty wolne wykonuje Ermin Jazvin. Oba nie trafia. 45:43.

I ponownie Jazvin skutecznie wykańcza zespołową akcję swojego zespołu. W 24. minucie Asseco prowadzi 45:41.

Świetnie na gdyńskim parkiecie czuje się Ermin Jazvin, który rzucił już 14 "oczek".

Faul w ataku popełnił Adam Hrycaniuk. Piłka dla gości, którzy przegrywają 37:43.

Jazmin wykorzystuje skuteczne podanie pod kosz. 41:37.

Na początek trzeciej kwarty punkty zdobywa Adam Hrycaniuk. 41:35.

II kwarta 39:35

Za linii 6,75 celnie przymierzył Krzysztof Roszyk. 39:35 na 21 sekund przed końcem drugiej kwarty.

Gdynianie powiększają prowadzenie. W 18. minucie jest 39:32 na korzyść mistrzów Polski.

Trójkowa odpowiedź Eldridga. Asseco Prokom znów prowadzi pięcioma punktami. 37:32.

Trójka Cesnauskisa. 34:29 na nieco ponad trzy minuty przed końcem drugiej kwarty.

Z trudnej pozycji dwa punkty zdobywa Ermin Jazvin. 32:29.

W 15. minucie gdynianie prowadza różnicą trzech punktów - 30:27.

Spod kosza trafia Witka. Asseco odzyskuje prowadzenie. 26:25 po ponad dwóch minutach gry w drugiej kwarcie.

Na linii rzutów wolnych Woods, który pierwszy rzut pudłuje, a drugi trafia. 22:25.

I kwarta 21:24

Ostatnim akcentem pierwszej kwarty były punkty Jazvina.

Blassingame wyprowadza Czarnych na jednopunktowe prowadzenie 22:21.

Przy stanie 21:20 o czas prosi trener Tomas Pacesas.

Gospodarze pogubili się w obronie, a pozostawiony bez opieki Davis zdobywa łatwe punkty. 21:16.

Burrell wykorzystuje jeden rzut wolny. W 7. minucie mistrzowie Polski wygrywają 17:13.

Blassingame zdobywa 10 punkt dla gości. W połowie pierwszej kwarty Asseco prowadzi 14:10.

Piotr Szczotka przywraca prowadzenie mistrzom Polski. 10:8.

Faulowany Cesnauskis trafia jeden z dwóch wolnych. 6:8.

Skuteczna zbiórka Hrycaniuka po niecelnym rzucie Adamsa. 6:7 w 3. minucie spotkania.

Spod kosza nie trafił Varda. Akcja gości. Blassingame trafia z faulem i 4:5.

Punkty Adamsa oraz Ewinga i prowadzenie mistrzów Polski 4:0 na nieco ponad minutę gry.

Goście w składzie: Blassingame, Cesnauskis, Roszyk, Białek, Jazvin. Asseco Prokom: Ewing, Adams, Szczotka, Witka, Varda.

Na trybunach nie mogło zabraknąć fanów ze Słupska, którzy przed chwilą głośno dali znać o swojej obecności. Wszyscy kibice Czarnych przyodziani są w czerwone koszulki.