Słupszczanin na podium w Brazylii

red.
Fotografia z archiwum prywatnego M.Rutkowskiego
Maciej Rutkowski, 18-latek ze Słupska, zajął trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata rozegranych w Brazylii w klasie Formula Windsurfing. To kolejny sukces polskiego windsurfingowca.

Zawody Rio Worlds 2010 - Formula Windsurfing Festival odbywały się w dniach 9-17 października w Praia Seca w miejscowości Araruama, niedaleko Rio de Janeiro. W czasie festiwalu rozegrano Mistrzostwa Świata dla klasy Formula Windsurfing, w kategorii Młodzieży (do 20 lat), Master oraz w klasie Experience.

Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Gabriel Browne. Drugie miejsce zajął także Polak, Jacek Piasecki z Mławy. Maciej Rutkowski, 18-latek ze Słupska, zajął trzecie miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Oczywiście, marzyło mi się złoto, ale w tym roku byłem dużo bardziej skupiony na startach w mojej ulubionej dyscyplinie - slalomie. Formuła jest swojego rodzaju dodatkiem i w takich okolicznościach ten wynik niezmiernie cieszy. Warunki atmosferyczne dopisały. Mieliśmy bardzo silny wiatr i słońce - więcej oczekiwać nie można. To mój pierwszy start w Brazylii, ale mam nadzieję, że nie ostatni - powiedział Maciej Rutkowski.

Maciek Rutkowski to bardzo utytułowany 18-latek ze Słupska. Ma 10 tytułów Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach oraz 2 tytuły Mistrza Świata Juniorów (poniżej 17 lat).