Stelmet bezradny w starciu z Energą Czarnymi Słupsk. O awansie zadecyduje piąty mecz!

Łukasz Żaguń
Przemek Świderski
Wielkie emocje towarzyszą rywalizacji Energi Czarnych Słupsk ze Stelmetem Zielona Góra. Zespół Andreja Urlepa w niedzielę nie dał rywalowi szans!

Przed rozpoczęciem fazy play-off za zdecydowanego faworyta tej pary uchodzili gracze z Zielonej Góry. Jak się jednak okazuje, każdy z tych zespołów ma realne szanse na awans do półfinału.

Drużyna Andreja Urlepa w meczu numer cztery wręcz nie dała rywalowi szans. O ile jeszcze w pierwszej połowie gra była dosyć wyrównana, o tyle już w drugiej swoją dominację potwierdzili zawodnicy ze Słupska.

Warty odnotowania jest fakt, że Czarni trzecią kwartę wygrali aż 29:13 i już wtedy niemal przypieczętowali swój triumf.

Decydujący o losach tej rywalizacji mecz zostanie rozegrany w środę o 17.30 w Zielonej Górze.

Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra 90:76 (24:22, 21:15, 29:13, 16:26)

Energa Czarni: Roderick Trice 20, Marcin Dutkiewicz 16, Todd Abernethy 13, Yemi Gadri-Nicholson 10, Michał Nowakowski 7, Valdas Dabkus 7, Oded Brandwein 5, Levi Knutson 5, Bryan Davis 4, Wojciech Osiński 2, Mateusz Kostrzewski 1, Szymon Długosz 0.

Stelmet: Quinton Hosley 17, Dejan Borovnjak 12, Zbigniew Białek 10, Oliver Stevic 8, Kamil Chanas 8, Walter Hodge 6, Mantas Cesnauskis 6, Łukasz Koszarek 5, Marcin Sroka 4, Łukasz Seweryn 0.

Stan rywalizacji: 2:2