STK Czarni Słupsk z pierwszą ligową porażką

Michał Piątkowski
Zdjęcie poglądowe. Fot. Przemysław Wawryk
Grający bez Filipa Małgorzaciaka oraz Wojciecha Jakubiaka słupszczanie nie dali rady w Krośnie, gdzie przegrali po niesamowitej walce i dogrywce 72:74.

Pierwsze punkty w meczu na swoim koncie zapisał Szymon Długosz, który dwukrotnie trafił z linii rzutów osobistych. Gospodarze szybko odpowiedzieli serią siedmiu oczek z rzędu i odskoczyli na kilka punktów. W Czarnych punktował Adrian Kordalski, który popisał się dwoma skutecznymi akcjami spod samego kosza. Gospodarze znacznie celniej rzucali za trzy punkty, słupszczanom w pierwszych dziesięciu minutach ta sztuka nie udała się ani razu, co skutkowało tym, że Miasto Szkła prowadziło 18 do 12.

Drugą odsłonę meczu dobrze rozpoczął Kordalski, który znowu świetnie wszedł pod kosz i do dwóch zdobytych punktów dołożył celnego wolnego. W 12 minucie meczu niemoc trzypunktowych rzutów w ekipie Cesnausksia przełamał Damian Janiak i gracze z Krosna wygrywali już tylko 21:18. Kolejny celny rzut dołożył Dutkiewicz oraz znowu Janiak i Czarne Pantery zbliżyły się do ekipy gospodarzy na 4 punkty. Ostatnie punkty przed przerwą rzucił Krzysztof Spała i ustalił wynik na 30:24.

Po przerwie gra toczyła się punkt za punkt. Akcję Czarnych cały czas napędzał Kordalski, w ataku przełamał się kapitan Patryk Pełka, a kolejną trójkę dołożył Janiak. Gospodarze jednak potrafili utrzymywać kilkupunktowe prowadzenie i celnymi rzutami odpowiadali na punkty słupszczan. Czarni jeszcze mocniej przycisnęli rywala, po asyście najlepszego na boisku Adriana Kordalskeigo z za łuku trafił Dutkiewicz i w 27 minucie gry koszykarze zniwelowali straty do dwóch punktów. Końcówka kwarty należała jednak go Miasta Szkła, które po trzydziestu minutach gry prowadziło 54:47.

Czarni nie składali broni i walczyli o dwa ligowe punkty do końca meczu. Po dwóch asystach Kordalskiego, dwukrotnie za trzy przycelował Dutkiewicz i różnica znowu wynosiła tylko 2 oczka. Kolejne dwa punkty dołożył Janiak i na 5 i pół minuty do końca był remis po 57. Na blisko 3 i pół minuty przed końcem spotkania standardowo już piłkę podawał Kordalski, za trzy trafił Dutkiewicz i gości prowadzili 62:60. Po niesamowicie emocjonującej końcówce spotkania był remis 67:67 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dogrywce lepsi okazali się gospodarze, który wygrali 74:72.

Janiak 24 (4), Kordalski 17, Dutkiewicz 15 (5), Długosz 7, Pełka 7 (1), Wyszkowski 2, Fraś 0.