Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sto pozdrowień na 100-lecie Niepodległości. Także w szkole w Kwakowie [zdjęcia]

maz
Do akcji, która połączyła setki szkół z całego kraju, włączyła się także Szkoła Podstawowa w Kwakowie w gminie Kobylnica.

Dzięki inicjatywie kilku nauczycieli - entuzjastów z SP Nr 2 w Bieczu, SP Nr 2 w Kępnie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rokicinach Podhalańskich oraz SP Nr 130 w Łodzi, dzieci z kilkuset polskich szkół mogły uczestniczyć w wyjątkowej akcji „Sto pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. W trakcie trwania projektu uczniowie, przy wsparciu nauczycieli, tworzyli i rozsyłali kartki z pozdrowieniami do stu szkół w stu miastach Polski.

- W tym przedsięwzięciu nie mogło też zabraknąć naszych dzieci. Uczniowie klasy piątej, siódmej i ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie z ogromnym zapałem włączyli się w ten projekt. Kilka tygodni temu, w atmosferze radości i świetnej zabawy wspólnie zredagowali treść pozdrowień, następnie wypisali je na stu widokówkach przedstawiających Gminę Kobylnica. Całość odpowiednio zaadresowali i wysłali do stu szkół rozsianych w całym kraju – przyznaje Katarzyna Szymańska, która koordynowała akcję w kwakowskiej szkole.

Nie mniej ciekawym etapem akcji okazało się oczekiwanie na sto odpowiedzi - pocztówek z pozdrowieniami z tych szkół. W jednej z sal lekcyjnych, na ścianie, został wyrysowany ogromny kontur Polski. Gdy kolejna pocztówka docierała do szkoły, dzieci miały za zadanie wspólnie odczytać pozdrowienia, odnaleźć daną miejscowość na mapach i we właściwym punkcie umiejscowić ją i przypiąć w konturze.

Uczniowie kwakowskiej podstawówki wymienili się w ten sposób pozdrowieniami z dziećmi między innymi ze szkół z Krosna, Rzeszowa i Kasinki Małej, wsi sąsiadującej z rodzinną miejscowością Justyny Kowalczyk. W podsumowaniu akcji szkoły będą się wymieniać fotografiami zapełnionych pocztówkami map na fanpage’u stworzonym na jednym z portali społecznościowych.

Akcja początkowo miała objąć swoim zasięgiem sto szkół, ale z uwagi na ogromne zainteresowanie, trzeba było pogrupować szkoły, których w rezultacie było ponad 600.

W dobie e-maili, internetowych komunikatorów, sms-ów, wideorozmów i gotowych do wysłania smsem grafik, tekstów i emotikon, akcja „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości” odniosła niespodziewanie ogromny sukces.

- Dzieci mogły sobie przypomnieć klasyczny, wyparty już prawie przez nowoczesność, sposób kontaktowania się. Nie bez znaczenia są też nawiązane kontakty, poczucie wspólnoty, mimo dzielących setek kilometrów. Wszyscy mają nadzieję, że zawiązane w tak wyjątkowym czasie znajomości międzyszkolne przetrwają dłużej, może nawet 100 lat – podkreśla Katarzyna Szymańska.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto