MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z całego Pomorza zostali Mikołajami i pomagają dzieciom z hospicjum w Gdyni

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Strażacy, policjanci, szkoły, a także prywatne firmy włączyły się w akcję Zostań świętym Mikołajem na rzecz podopiecznych z Hospicjum "Bursztynowa Przystań" w Gdyni.
Strażacy, policjanci, szkoły, a także prywatne firmy włączyły się w akcję Zostań świętym Mikołajem na rzecz podopiecznych z Hospicjum "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. FB/Akcja Zostań Świętym Mikołajem
Strażacy z całego Pomorza pomagają spełnić marzenia dzieci z Hospicjum „Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Zakładają mikołajowe czapki i wpłacają pieniądze, by w ten sposób podopieczni hospicjum mogli otrzymać wymarzone prezenty na święta. Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie zdjęcia wyjątkowych Mikołajów.

Zostań Świętym Mikołajem

Strażacy z całego Pomorza po raz kolejny pokazali, że są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. I nie chodzi tu tylko o gaszenie pożarów, czy walkę z innymi zagrożeniami. Tym razem otworzyli swoje serca dla podopiecznych dziecięcego Hospicjum „Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Stali się mikołajowymi bohaterami, którzy przekazali pieniądze na świąteczne prezenty dla dzieci z hospicjum.

- Świąteczne chwile to czas, który nastraja nas wyjątkowym klimatem, otwiera nasze serca na potrzeby innych dając nam poczucie spełnienia dobrego uczynku. Wykorzystajmy ten czas na czynienie dobra - mówi Krzysztof Datta, komendant gminny OSP Karsin. - To już 5. edycja świątecznej zbiórki „Zostań Świętym Mikołajem” dla wszystkich podopiecznych dziecięcego Hospicjum „Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Postanowiliśmy się w nią włączyć i nominować kolejne jednostki straży pożarnej. Jesteśmy szczęśliwi, że podjęły wyzwanie.

Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, która odbywa się na zrzutka.pl, każda złotówka ma znaczenie. Nawet najmniejsze wpłaty przybliżają do spełnienia marzeń. Zbiórka trwa do 6 grudnia.

- W ubiegłym roku akcja zakończyła się ogromnym powodzeniem - za zebrane środki spełniliśmy wszystkie dziecięce marzenia podopiecznych Hospicjum "Bursztynowa Przystań" w Gdyni - informuje Natalia Bigus, organizatorka zbiórki. - Dodatkowo udało się spełnić jedno z większych marzeń Hospicjum, zakupiliśmy pompę infuzyjną, która bardzo ułatwi codzienną pracę w placówce.

Strażacy z całego Pomorza, a także firmy i policjanci chętnie biorą udział w tej świątecznej akcji, która sprawi, że na wielu dziecięcych buziach pojawi się uśmiech.

- My również (po nominacji) podjęliśmy wyzwanie i włączyliśmy się do akcji Zostań Świętym Mikołajem - dodaje Krzysztof Datta z OSP Karsin. - W czapkę Świętego Mikołaja udało nam się zebrać 850 zł.

Na czym polega wyzwanie?

Wyzwanie polega na opublikowaniu zdjęcia z opisem #ZostańŚwiętymMikołajem w czapce Mikołaja oraz wpłacie dowolnej kwoty na https://zrzutka.pl/f7defv, a następnie nominowanie organizacji, firm, osób, które chcą pomóc w spełnieniu wszystkich dziecięcych marzeń podopiecznych Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Czas wykonania zadania to 48 godzin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto