Michał Piątkowski
Czarni Słupsk przegrali z Eneą Zastal w hali Gryfia. Szalona końcówka meczu w wykonaniu słupskich koszykarzy niestety nie zakończyła się szczęśliwie, choć do tego zabrakło niewiele.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 64:66 (16:12, 14:17, 19:24, 15:13).

Na własnym parkiecie podopieczni trenera Mantasa Cesnauskisa musieli uznać wyższość rywali z Zielonej Góry, z którymi przegrali w poniedziałkowy wieczór 64:66. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla ekipy ze Słupska. Czarni dobrze bronili i szybko wyszli na prowadzenie siedem do zera. Goście jednak szybko skorygowali swoje założenia i krok po korku odrabiali straty.

Oba zespoły w dalszej części pierwszej kwarty miały problemy ze skutecznością, ale to słupszczanie wygrywali 16:12. Słaba pod względem koszykarskiego poziomu była też druga odsłona poniedziałkowego starcia. Gra po obu stronach parkietu była strasznie szarpana, a oba zespoły nie ustrzegały się prostych błędów. Do przerwy cały czas prowadzili Czarni - było 30:29. Przez chwilę na początku drugiej połowy meczu wydawało się, że gospodarze w końcu będą kontrolować przebieg meczu.

Punkty zdobyli Schenk oraz Witliński i nasi koszykarze odskoczyli na kilka oczek. Goście jednak znowu bardzo szybko zareagowali, a ich seria 12 zdobytych punktów - była kluczowa dla ostatecznego wyniku meczu. W ostatniej kwarcie zielonogórzanie prowadzili już nawet różnica 13 punktów, jednak końcówka należała do Czarnych. Dzięki świetnej serii 9:0 i kolejnym rzutom Brae Iveya przegrywali tylko dwoma punktami! Ten sam zawodnik mógł w ostatniej akcji doprowadzić do remisu i dogrywki, ale nie trafił! Enea Zastal dzięki temu zwyciężył 66:64.

W innych meczach kończących 18. kolejkę Energa Baskeet Ligi, Suzuki Arka Gdynia pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 84:74 (15:21, 23:20, 13:20, 33:13), a BM Stal Ostrów Wielkopolski rozbiła Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:58 (13:16, 31:8, 23:14, 23:20).