Teraz na siódmym

(res)

Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły, że VII miejsce i tak zwany Puchar Pocieszenia w VIII Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej pod patronatem Kazimierza Górskiego Dobiegniew Cup przypadł Canal+ ze Słupska. Młodzi piłkarze znad Słupi już po raz kolejny wzięli udział w imprezie. Zagrało w niej 36 zespołów.

Słupszczanie grali w gronie trampkarzy z rocznika 1988. Oto ich wyniki w eliminacjach: z SL Salos Szczecin 0:3, z UKS Skórzewo Poznań 1:2 (bramka Kmity), z Orłem Białym Wałcz 0:2, z Lokomotywą Wilno 1:1 (gol Kozłowskiego). z UKS GTS Fosfory Wiślinka 5:1 (Kmita 3, Kozłowski 2). z KS Promień II Żary 5:0 (Kozłowski 3, Kmita 2). Z KS Dobiegniew 3:0 (Kozłowski 2, Kmita 1). Dało to słupszczanom piąte miejsce w grupie. Zagrali w finale B o VII miejsce w tzw. finale pocieszenia.

Canal+ - Promień Żary I 6:2 (Kozłowski 3, Kmita 2, Krupa), Canal+ - Fosfory Wiślinka 1:0 (Wesołowski). Canal+ - Lubuszanin Drezdenko 1:0 (Krupa). Finał Canal+ - UKS Dobiegniew Cup 1:1 (Krupa). W tym meczu słupszczanie stracili bramkę w ostatniej minucie II połowy. W rzutach karnych byli jednak lepsi. Wygrali 4:1.

Skład drużyny: Marcin Kozłowski, Paweł Kmita, Michał Wesołowski, Marek Nowak, Paweł Krupa, Paweł Silicki, Paweł Woś, Maciek Matynia, Jarek Górczyński, Grzegorz Głodkowski, Wojtek Roszkowski, Sebastian Janoch, Mateusz Matynia, Marek Górski, Adrian Krzywania, Mateusz Kowalczuk, Michał Panasiuk. Trenerem zespołu jest Piotr Bill. W Dobiegniewie chłopcami opiekował się Grzegorz Wesołowski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?