MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To oni są poszukiwani za zabójstwo. Zobacz, kogo aktualnie szuka policja. Lista osób poszukiwanych listem gończym z art. 148 Kodeksu karnego

KK
To oni są poszukiwani za zabójstwo. Zobacz, kogo aktualnie szuka policja. Lista osób poszukiwanych listem gończym z art. 148 Kodeksu karnego ▶ ▶ ▶
To oni są poszukiwani za zabójstwo. Zobacz, kogo aktualnie szuka policja. Lista osób poszukiwanych listem gończym z art. 148 Kodeksu karnego ▶ ▶ ▶ Komenda Główna Policji
Kilkadziesiąt osób w całej Polsce poszukuje obecnie policja, za którymi wystosowano list gończy z artykułu 148 Kodeksu karnego. Ile grozi lat za zabójstwo? Z jakich części Polski poszukuje się sprawców przestępstwa? Zobacz aktualną listę osób, którym grozi kara nie krótsza od 8 lat, kara 25 lat, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności!

To ich szuka policja w związku z zabójstwem. Zobacz aktualną listę osób, za którymi wystosowano list gończy z art. 148 Kodeksu karnego!

W polskim prawie zabójstwo jest określane dosłownie, a więc jako pozbawienie życia drugiego człowieka. Jest to przestępstwo karalne i podlega surowym sankcjom, w tym długoletniemu pozbawieniu wolności.

Istnieją różne rodzaje klasyfikacji zabójstw, takie jak zabójstwo z premedytacją, zabójstwo w afekcie, zabójstwo w wyniku przestępstwa, zabójstwo z wyniku nieostrożności, ale wszystkie są uznawane za poważne przestępstwo w polskim prawie.

Kogo polska Policja poszukuje obecnie w związku z art. 148 Kodeksu karnego?

Zabójstwo a Kodeks karny. Jakie przepisy regulują ten akt zbrodni?

Art. 148

§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto zabija człowieka:

  1. Ze szczególnym okrucieństwem,
  2. W związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
  3. W wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
  4. Z użyciem materiałów wybuchowych,

Podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 3. Karze określonej w §2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstawa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto