U13 Energa Frages - Infocity vs DTS Gdańsk. Słupska drużyna liderem w tabeli

Marcin Wójcik, Agnieszka Żukowska
Słupszczanie dobrze rozpoczęli spotkanie w obronie i z minuty na minutę powiększali przewagę nad zawodnikami DTS Gdańsk. Ostateczny wynik 98:74 zagwarantował drużynie pierwsze miejsce w tabeli B pomorskiej ligi koszykówki mężczyzn w roczniku 2007. True Photo Agnieszka Żukowska

Przebieg meczu
Przewaga słupszczan po pierwszej kwarcie wynosiła 19 punktów. Zawodnicy DLS nie składali broni i sukcesywnie próbowali odrabiać straty.

Pomimo groźnie wyglądającej kontuzji jednego z zawodników gospodarzy, przeciwnikom nie udało się osiągnąć oczekiwanej przewagi. Trzecia kwarta zakończyła się różnicą 21 punktów, których gdańszczanie nie mieli szans obrobić do końca spotkania.

Punkty
Dla Energa Frages - Infocity punkty zdobyli: Michał Kozioł 31, Nikodem Oleksy 26, Filip Kubiś 13, Kajetan Kosicki 11, Oliwier Grad 5, Maksym Strzałkowski 4, Michał Kozłowicz 2, Maksymilian Żukowski 2, Wiktor Adamski 2, Jakub Powroźnik 2. Trenerem zespołu jest Przemysław Słapik.