Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VIII Regionalny Konkurs na Pomorską Nalewkę oraz II Słupskie Święto Miodu

Katarzyna Kuniczuk
organizator
Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i Młynie Zamkowym w Słupsku - oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VIII Regionalnym Konkursie na Pomorską Nalewkę – Swołowo 2015 oraz II Słupskie Święto Miodu.

Konkurs na nalewkę jest imprezą cykliczną, organizowaną każdego roku. Przystąpić do niego mogą osoby indywidualne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz wszyscy zainteresowani z terenów Pomorza Środkowego. Konkurs ma na celu promocję pomorskich tradycji przyrządzania nalewek, odkrywanie receptur oraz wyłonienie najlepszej nalewki regionu. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie podjęte przez Muzeum przyczyni się do ożywienia tradycji wyrobu nalewek w naszym regionie.

Konkurs odbędzie się w sobotę 5 września 2015 roku w oddziale MPŚ w Swołowie, podczas imprezy folklorystycznej „Babie Lato w Zagrodzie". Ocenie podlegać będzie nalewka oraz stoisko, na którym można zaprezentować nalewki. Rozstrzygnięcie konkursu około godz. 16:00

O godz. 12:00 zagra dla gości Darłowska Orkiestra Dęta, a w dalszym ciągu imprezy bawić będzie Balkan Sevdah. Jest to zderzenie czterech osobowości, zbiorów doświadczeń i wrażliwości. Muzyka z odległych miejsc i czasów.

O zespole:
Spotkaliśmy się, żeby podzielić się naszymi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem.
Aranżując i improwizując bawimy się dźwiękami. Staramy się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.

Marcin Zadronecki - śpiew, tambura
Radek Polakowski - akordeon, śpiew, skrzypce
Mateusz Nagórski - kontrabas
Sebastian Lewicki - klarnet, saksofon
Adeb Chamoun - tarabuka, rigg, bendir, cajon

W tym samym dniu Rejonowe Koło Pszczelarzy w Słupsku zaprasza na II Słupskie Święto Miodu połączone z degustacją nalewek.

W programie wykład nt.: „Właściwości prozdrowotne produktów pszczelich – mgr inż. Ewa Milkowicz – specjalista ds. żywienia człowieka oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn.: „Pszczelarz strażnikiem środowiska naturalnego" z wręczeniem nagród.

W trakcie trwania imprezy MIODOWA BIESIADA PSZCZELARSKA, w tym: piknik kulinarny na miodzie i nie tylko w wydaniu Kół Gospodyń Wiejskich regionu słupskiego Gospody Pod Wesołym Pomorzaninem (ciasta, potrawy z miodem, nalewki), prezentacja stoisk Rejonowego Koła Pszczelarzy w Słupsku, możliwość degustacji, zakupu miodu i innych produktów pszczelich, wystawa sprzętów pszczelarskich, prezentacja pasiek, stoiska firm związanych z pszczelarstwem, zabawy dla dzieci z pszczółką w tle.

Konkursowy regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na www.swolowo.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto