W derbach lepszy Basket

res
Mimo dłuższego weekendu i tego że w wielu dyscyplinach rozgrywki ligowe zostały przełożone rozgrywano mecze w pomorskich ligach koszykarskich. Oto wyniki zespołów z regionu słupskiego.

• Liga okręgowa seniorów (IV liga). Grupa A. Leśnik Cewice - Sokół Gdańsk 89:98. W poszczególnych kwartach 25:18, 18:28, 23:23, 23:29. Najwięcej punktów dla cewiczan zdobyli: Piotr Długi - 25, Krzysztof Langer - 22, Bartosz Życzyński - 10, Piotr Bykowski - 10. W grupie B TKKF Radość Bytów miała grać z MRKS Gdańsk. Goście jednak tuż przed rozgrywkami wycofali się z ligi. Dlatego TKKF Radość Bytów miał wolny termin.

• W rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów Meduza Gdańsk pokonała Leśnika Cewice 109:72. W poszczególnych kwartach 25:9, 35:29, 19:13, 30:21. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie trenera Piotra Długiego byli: Marcin Matulewicz - 20, i Michał Więckowski -17, Karol Lublewski - 11.

• Zainaugurowały sezon juniorki MUKS Basketu/Agopol Słupsk i Startu Miastko. W meczu rozegranym w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej w Słupsku lepsze były gospodynie i wygrały 83:72. W poszczególnych kwartach: 19:22, 21:16, 22:20, 21:14. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyły: Karolina Szczukowska - 30, Sylwia Czerwczak - 23, Marta Jóźwiak - 10, Monika Pietryka - 7, Sara Kinas - 7, Anna Kozdroń - 6.

Dla Startu Miastko najwięcej punktów zdobyły: Marta Kwasek - 19, Beata Chałupka - 18, Dorota Witka-Jeżewska - 15.
  • W spotkaniu ligi kadetów kadetów z rocznika 1988, Czarni Laminopol Słupsk przegrali z UKS Krokową 63:81. Najwięcej punktów dla słupszczan zdobyli: Krzysztof Sobczyński - 16 i Wojciech Zeidler - 15.

• Kadetki MUKS Basket/Agopol rozegrały kolejne dwa mecze. Najpierw przegrały przed własną publicznością z Trops I Kartuzy 36:94. W kwartach: 4:25, 11:21, 10:29, 11:19. Najwięcej punktów dla słupszczanek w tym meczu zdobywały: Katarzyna Aleksandrowicz - 12, Dina Kinas - 7, Beata Więcek - 4. W następnym przegrały w Kartuzach z Trops II Kartuzy 47:95. W poszczególnych kwartach 8:29, 14:30, 13:11, 12:25). Najskuteczniejszymi zawodniczkami w słupskiej ekipie były: Agata Więcek - 10, Monika Sadurska - 10, Maria Końciurzewska 10, Dina Kinas - 6.

• W wojewódzkiej lidze młodzików Ósemka Wejherowo przełożyła swój mecz z Pogonią Lębork na 23 listopada na godz. 14.00.