Bogumiła Rzeczkowska
W Słupsku odbył się 7 Ćwierćmaraton Komandosa. Wystartowało 125 zawodników z całej Polski Krzysztof Piotrkowski
W sobotę w Słupsku odbył się 7 Ćwierćmaraton Komandosa organizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum”. Wystartowało 125 zawodników z różnych formacji mundurowych z całej Polski.

Ze zgłoszonych 148 zawodników z całej Polski w biegu wzięło udział 125. Uczestnicy zmagali się na dystansie 10,55 kilometra. Tylko jeden z nich nie ukończył biegu.

Według nieoficjalnych wyników, podanych tuż po zakończeniu biegu, zwycięzcą został Adam Struk ze Słuchowa reprezentujący formację Regionalne Centrum Informatyki Gdynia z wynikiem 00:46:57. Drugie miejsce zajął słupszczanin Artur Pelo z 7 BOW z 1 Batalionu Zmechanizowanego z wynikiem 00:48:15. Trzecie miejsce – Paweł Piotraschke z klubu Policja.pl z wynikiem 00:50:21.

Wśród kobiet najlepsza była Natalia Kowalska z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Gdańska z wynikiem 01:10:25.

Drużynowo zwyciężyła Policja.pl - Paweł Piotraschke, Maciej Wojciechowski, Arkadiusz Połeć - z łącznym czasem 02:36:18. Artur Pelo, Michał Pytlak, Artur Nowicki z 7 BOW z 1 Batalionu Zmechanizowanego zdobyli drugie miejsce z czasem – 02:39:56. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Akademii Wojsk Lądowych - Jakub Niedziółka, Krzysztof Major, Piotr Sochański – z czasem 03:05:13.