Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Słupsku powstanie nowe Centrum Handlowe. Znamy miejsce inwestycji!

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Wizualizacja Parku Handlowego ShoppCity pomiędzy ulicami Grottgera i Krzywoustego.
Wizualizacja Parku Handlowego ShoppCity pomiędzy ulicami Grottgera i Krzywoustego. Fot. Wizualizacja ShoppCity
Ogromny plac pomiędzy ulicami Grottgera i Krzywoustego już niedługo nie będzie zarastał chaszczami. Niebawem rozpocznie się tam budowa dużej hurtowni Selgros. Niezbędna też będzie przebudowa ulic. Inwestor podpisał już umowę z Zarządem Infrastruktury Miejskiej o jej sfinansowaniu. O budowie parku handlowego tuż obok informuje także ShoppCity. Ten jednak nie wystąpił jeszcze o pozwolenie na budowę.

O dużych inwestycjach w kwartale ulic Krzywoustego, Szczecińska, Grottgera informuje ShoppCity oraz Selgros.

"Park Handlowy SHOPP.CITY powstanie w Słupsku pomiędzy ulicami Szczecińską, Grottgera i Krzywoustego na działkach o łącznej powierzchni 65 688 m2. Zakłada realizację wielkopowierzchniowego obiektu handlowego o powierzchni całkowitej 7 926 m2 z parkingiem przed obiektem zapewniającym 294 miejsca parkingowe, inwestorem jest firma SHOPP.CITY S.A., tworząca nowoczesne parki handlowe, miejsca codziennych zakupów i spotkań, które na stałe wpisują się w krajobraz handlowy dużych aglomeracji miejskich oraz okolicznych miejscowości. PROJEKT architektoniczny przygotowuje Warszawska pracownia BULAK Sp. z o.o. która ma w swoim dorobku między innymi Galerie Siedlce, N-Park w Piasecznie czy Galerie Jurowiecką w Białymstoku."

Zobacz wizualizacje:

Wizualizacja Parku Handlowego ShoppCity pomiędzy ulicami Grottgera i Krzywoustego.

W Słupsku powstanie nowe Centrum Handlowe. Znamy miejsce inwestycji!

W firmie jednak nikt nie potrafił nam udzielić informacji, na jakim etapie jest inwestycja. Nie otrzymaliśmy też odpowiedzi na maila. Na stronie internetowej firmy można przeczytać, że czas realizacji to rok 2021, ale jak powiedział nam jeden z pracowników, z którym rozmawialiśmy, najwcześniej będzie to rok 2022.

Jak się dowiedzieliśmy w słupskim ratuszu, ShoppCity, nie wystąpiło jeszcze nawet o pozwolenie na budowę. W przeciwieństwie do firmy Selgros.

Zobacz także: Galerie handlowe w Słupsku w lockdownie. Sprawdź, w których działają wszystkie sklepy

Pomimo obostrzeń nie wszystkie galerie handlowe w Słupsku są zamknięte

Galerie handlowe w Słupsku w lockdownie. Sprawdź, w których ...

- Wydział Budownictwa aktualnie proceduje wniosek o pozwolenie na budowę, które złożyła firma Transgourmet Sp. z o.o. (ma powstać tam właśnie Selgros). Jest to jedyne postępowanie prowadzone we wskazanym adresie. Nie są znane żadne inne podmioty typu Shopp City w perspektywie procedury o wydanie pozwolenia na budowę - informuje Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy UM w Słupsku. - Procedowane pozwolenie dotyczy inwestycji na ośmiu działkach, z czego pięć należy do wnioskodawcy, jedna do innego podmiotu prywatnego, a dwie do Miasta Słupska - wyjaśnia rzeczniczka.

Selgros a przebudowa dróg

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku oraz inwestor planujący budowę Centrum Handlowego SELGROS zawarli umowę, która określa warunki niezbędnych przebudów ulic przyległych do planowanej inwestycji.
- Konieczność dokonania zmian w infrastrukturze drogowej wynika z wpływu, jaki planowana inwestycja będzie miała na lokalny układ komunikacyjny - mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - W ramach robót drogowych ulica Grottgera na odcinku od ulicy Szczecińskiej do ronda przy skrzyżowaniu z ulicą Koszalińską zostanie gruntownie przebudowana. Nową nawierzchnię zyskają jezdnia i chodniki, na całej długości zostanie zapewniona możliwość ruchu rowerów po
wydzielonej drodze rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowym. Na skrzyżowaniu ulic Grottgera i Fałata powstanie rondo, którego wschodni wlot będzie jednocześnie głównym zjazdem do planowanego obiektu - tłumaczy Orłowski.

POLECAMY:

Tłumy na ulicy Tuwima w Słupsku. Tak niemal 13 lat temu, otwierano Galerię Handlową Słupsk

Tłumy na ulicy Tuwima w Słupsku. Tak niemal 13 lat temu, otw...

Tłumy na ulicy Tuwima w Słupsku. Tak niemal 13 lat temu, otwierano Galerię Handlową Słupsk

Co jeszcze?

- Przebudowany zostanie także odcinek ulicy Krzywoustego od strony ulicy Szczecińskiej na istniejącym odcinku bitumicznym. Również przy tej ulicy nową nawierzchnię zyskają jezdnia i chodniki i zostanie zapewniona możliwość ruchu rowerów po wydzielonej drodze rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowym. Na tę ulicę powstanie również zjazd do planowanego centrum handlowego - mówi Orłowski.

Całość prac związanych zarówno z opracowaniem dokumentacji projektowej, jak i z przebudową ulic zostanie przeprowadzona staraniem i na koszt inwestora, natomiast po stronie miasta zostanie ustanowiony jedynie nadzór, do którego zadań należeć będzie zapewnienie właściwej jakości prowadzonych prac. Na wykonane prace inwestor udzieli 36-miesięcznej gwarancji.

Inwestor deklaruje zakończenie prac w IV kwartale 2022 roku.

- Inwestor drugiego obiektu handlowego nie uzyskał jeszcze uzgodnień w zakresie obsługi komunikacyjnej i odwodnienia terenu, także nie dokonano jeszcze ustaleń odnośnie ewentualnego zakresu niezbędnych przebudów układu drogowego związanego np. z koniecznością lokalizowania dodatkowych zjazdów poza tymi, które będą obsługiwać CH SELGROS - mówi Orłowski.

Selgros to sieć hurtowni (tzw. cash and carry) dla przedsiębiorców – w szczególności dla gastronomii, cateringu, hotelarstwa, handlu detalicznego oraz instytucji opieki społecznej i placówek oświatowo-wychowawczych. Selgros Cash&Carry z centralą w Poznaniu jest częścią niemieckiego holdingu Transgourmet zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP, druga co do wielkości szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi. W kwietniu 2018 Selgros posiadał 40 hurtowni na terenie Niemiec, 22 w Rumunii, 18 na terenie Polski i 9 w Rosji.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto