Wciąż najlepsi

(res)
Bardzo dobre wyniki osiągnęli lekkoatleci z regionu słupskiego w mistrzostwach Polski Weteranów jaki odbyły się na obiektach SKLA. Stara gwardia słupskiej lekkoatletyki przypomniała startującym w Trójmieście że nad ...

Bardzo dobre wyniki osiągnęli lekkoatleci z regionu słupskiego w mistrzostwach Polski Weteranów jaki odbyły się na obiektach SKLA. Stara gwardia słupskiej lekkoatletyki przypomniała startującym w Trójmieście że nad Słupią wciąż jest silny ośrodek królowej sportu.

W rzucie oszczepem wśród czterdziestolatków wygrał Stanisław Witek. Jego wynik 569.58 m. W kategorii 45 latków w rzucie kulą wygrał Benedykt Michałowski (14.59 m). W tej samej grupie Andrzej Lichodziejewski był trzeci w rzucie oszczepem (41.18 m) a w skoku w dal Bogdan Zakrzewski także trzeci (5.43 m). W rzucie oszczepem Zakrzewski z wynikiem 38.72 m zajął czwarte miejsce.

U sześćdziesięciolatków Andrzej Szymański był pierwszy w rzucie dyskiem (43.87 m). W gronie starszych o pięć lat zawodników Ryszard Ksieniewicz w tej samej konkurencji był pierwszy - 38.87 m.
Czwarte miejsce u 55 latków Stanisław Sawicki zajął czwarte miejsce w skoku w dal - 4.99 m. Inny słupszczanin Roman Czech w gronie 50-54 latków wywalczył pierwsze miejsce na 10000 km. Zygmunt Petk z Lęborka w kategorii starszych 55 - 59 latków zajął piąte miejsce na 10000 m.

Nie tylko weterani biegali w miniony weekend. Grażyna Kulikowska z Lęborskiego Klubu biegacza Braci Petk w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w biegu ogólnym na 1500 metrów zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji juniorek była pierwsza. Jej czas - 4.33,54 min. Wcześniej wraz z kolegą klubowym Karolem Kozyrą wzięła udział w Memoriale Józefa Żylewicza. Na 800 metrów zajęła 8 pozycję, Karol wśród chłopców na tym samym dystansie był 7.

W Warszawie odbyły się finały imprezy dla młodzieży czwartków lekkoatletycznych. Już po raz trzeci skok w dal wygrała Katarzyna Połeć z Ustki. Jej wynik 5.26 m. Jej trenerem w szkole jest Danuta Kołaczek. Bytowianka Katarzyna Malek (SP nr 5 - Baszta) zajęła 2 miejsce w skoku w dal wśród pięcioklasistek. Jej opiekunem jest Marek Radtke. Na 300 m z wynikiem 44.73 sek. przybiegła Izabela Jażdżewska (SP Niezabyszewo). jej szkoleniowcem jest Marek Galikowski. Łukasz Parzątka-Lipniewski wśród sześcioklasistów zajął czwarte miejsce w skoku w dal (5.19 m). Uczy się w SP Pomysk .

Jego trenerem jest Radtke. Joanna Kłączyńska była siódma na 600 m (wśród sześcioklasistów, SP 1 - Olimpia Bytów - Wojciech Wojgienica). Także na 600 m siódme miejsce zajęła wśród klas czwartych Aneta Cichosz (SP Rekowo - Talex Borzytuchom) - Jerzy Saldat).