(© dd)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przy głośnych spekulacjach o cichej koalicji PO z prezydentem Słupska, radni przegłosowali projekt budżetu na 2011 r., który zakłada 49 mln zł deficytu w miejskiej kasie

Wszystko dlatego, że rajcy klubu PO mówili jednym głosem z prezydentem w sprawie budżetowego projektu magistratu. Wyłamała się jedynie radna PO, Anna Bogucka-Skowrońska.

Budżet, który przeszedł 15 głosami "za", przy 8 głosach "przeciw", zakłada, że w tym roku dochody miasta wyniosą ok. 443 mln zł, natomiast wydatki sięgną o,5 mld zł.

- Ten budżet jest budżetem wirtualnym - ostrzegał Robert Kujawski, radny PiS. - Wydatki w stosunku do roku poprzedniego rosną o 20 mln złotych.

- Dochody są realne - przekonywała Anna Łukaszewicz, skarbnik miasta. - To trudny budżet. Rosną jednak i dochody, i wydatki.

Podejrzenia o koalicję PO z prezydentem wywołało wspólne głosowanie i wypowiedź prezydenta Macieja Kobylińskiego, który oświadczył, że wybrał już swojego zastępcę. Nie chciał jednak zdradzić, kto to jest. Przypomnijmy, że wcześniej do tego stanowiska przymierzany był Krzysztof Sikorski (PO).

- Prezydent pojawił się w poniedziałek na posiedzeniu klubu PO, by zaproponować autopoprawkę do budżetu - mówi jeden z radnych. - Uchwała budżetowa przeszła z kosmetycznymi poprawkami większością połączonych głosów PO i Lewicy. To może wskazywać, że istnieje już jakaś koalicja - snuje domysły.

Zaprzecza temu Zbigniew Konwiński, szef słupskiej PO.

- Procedury mówią wyraźnie, że porozumienie musi być poparte uchwałą zarządu powiatowego PO - mówi Konwiński.

Przeczytaj także: Prezes spółdzielni Czyn odwołany

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!