Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lubaczowskiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lubaczowskiego w okręgach nr 1, 2, 3 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu lubaczowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁESKI Mariusz Józef: pozycja 1 : 5,59% (1 526 głosów)
- RAWSKA-MISZTAL Anna Teresa: pozycja 2 : 5,59% (1 526 głosów)
- BRZYSKI Piotr: pozycja 3 : 5,59% (1 526 głosów)
- FIRCOWICZ-MAZUREK Marta Józefa: pozycja 4 : 5,59% (1 526 głosów)
- ANTONIK Alicja Barbara: pozycja 5 : 5,59% (1 526 głosów)
- SWATEK-CZERNECKI Adam Jan: pozycja 6 : 5,59% (1 526 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HUK Wiesław: pozycja 1 : 3,91% (1 069 głosów)
- MAGOŃ Maria: pozycja 2 : 3,91% (1 069 głosów)
- TROJNAR Ireneusz: pozycja 3 : 3,91% (1 069 głosów)
- RAWSKA-ŚMIECIUCH Anna: pozycja 4 : 3,91% (1 069 głosów)
- ZALEWSKA Marlena Jolanta: pozycja 5 : 3,91% (1 069 głosów)
- PILIP Daniel Adam: pozycja 6 : 3,91% (1 069 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE:
- BEDNARCZYK Piotr Wiesław: pozycja 1 : 2,5% (683 głosów)
- ŁUCZAK Waldemar Zygmunt: pozycja 2 : 2,5% (683 głosów)
- DREWNIAK Renata Marta: pozycja 3 : 2,5% (683 głosów)
- KOPEĆ Joanna Dorota: pozycja 4 : 2,5% (683 głosów)
- HUK Robert Henryk: pozycja 5 : 2,5% (683 głosów)
- TROJNAR Małgorzata Maria: pozycja 6 : 2,5% (683 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- ZAJĄC-KOBIAŁKA Halina: pozycja 1 : 0,52% (141 głosów)
- ROGAL Grażyna Maria: pozycja 2 : 0,52% (141 głosów)
- SZAŁAŃSKA Joanna Ewelina: pozycja 3 : 0,52% (141 głosów)
- HAŁUCHA Paweł Artur: pozycja 4 : 0,52% (141 głosów)
- PELIKAN Grzegorz: pozycja 5 : 0,52% (141 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA INICJATYWA WYBORCZA:
- SEGIET Katarzyna Ewa: pozycja 1 : 3,29% (898 głosów)
- JONIEC Mirosław Piotr: pozycja 2 : 3,29% (898 głosów)
- RATOWSKI Tomasz Bartłomiej: pozycja 3 : 3,29% (898 głosów)
- GŁAZ Paweł: pozycja 4 : 3,29% (898 głosów)
- MOTYKA Jolanta: pozycja 5 : 3,29% (898 głosów)
- KNAP Anna Dorota: pozycja 6 : 3,29% (898 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI LUBACZOWSKIEJ:
- HASS Paweł Marcin: pozycja 1 : 1,14% (310 głosów)
- STEMEROWICZ Beata Anna: pozycja 2 : 1,14% (310 głosów)
- BOGUSZ Robert: pozycja 3 : 1,14% (310 głosów)
- MOZOL Tobiasz Andrzej: pozycja 4 : 1,14% (310 głosów)
- MYSZKOWSKI Justyna Anna: pozycja 5 : 1,14% (310 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lubaczowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SWATEK Zenon Jerzy: pozycja 1 : 4,4% (4 136 głosów)
- GMYREK Zygmunt Adam: pozycja 2 : 4,4% (4 136 głosów)
- OZIMEK Józef Marian: pozycja 3 : 4,4% (4 136 głosów)
- TABACZEK Marta: pozycja 4 : 4,4% (4 136 głosów)
- ZAGROBELNY Stanisław: pozycja 5 : 4,4% (4 136 głosów)
- MACHCZYŃSKI Robert Jan: pozycja 6 : 4,4% (4 136 głosów)
- COZAC Dorota Bożena: pozycja 7 : 4,4% (4 136 głosów)
- DEMCZAK Grażyna: pozycja 8 : 4,4% (4 136 głosów)
- KORNAK Natalia Sylwia: pozycja 9 : 4,4% (4 136 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MICHALIK Józef Marian: pozycja 1 : 2,72% (2 550 głosów)
- PAŁCZYŃSKA Jadwiga: pozycja 2 : 2,72% (2 550 głosów)
- GORAJ Stanisław: pozycja 3 : 2,72% (2 550 głosów)
- DYDYK Bolesław Henryk: pozycja 4 : 2,72% (2 550 głosów)
- SOPEL Danuta: pozycja 5 : 2,72% (2 550 głosów)
- LORENC Tomasz Andrzej: pozycja 6 : 2,72% (2 550 głosów)
- CZAJKOWSKA Małgorzata: pozycja 7 : 2,72% (2 550 głosów)
- FRANT Danuta: pozycja 8 : 2,72% (2 550 głosów)
- ŻUKOWICZ Leszek Eugeniusz: pozycja 9 : 2,72% (2 550 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE:
- KOSAK Radosław Stefan: pozycja 1 : 1,08% (1 015 głosów)
- LIS Waldemar Adam: pozycja 2 : 1,08% (1 015 głosów)
- NIECKARZ Monika Ewa: pozycja 3 : 1,08% (1 015 głosów)
- MOKRZYCKI Stanisław Józef: pozycja 4 : 1,08% (1 015 głosów)
- PILIP Marek: pozycja 5 : 1,08% (1 015 głosów)
- JANCZURA Stanisława: pozycja 6 : 1,08% (1 015 głosów)
- NIEMIEC Agnieszka Joanna: pozycja 7 : 1,08% (1 015 głosów)
- WIT Aleksandra: pozycja 8 : 1,08% (1 015 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- ZAJĄC Edward: pozycja 1 : 0,99% (926 głosów)
- KUREK Mariusz: pozycja 2 : 0,99% (926 głosów)
- RAMSKA Elżbieta: pozycja 3 : 0,99% (926 głosów)
- JASIŃSKA Małgorzata: pozycja 4 : 0,99% (926 głosów)
- ANTONIÓW Stanisław Wiktor: pozycja 5 : 0,99% (926 głosów)
- TERECH Jan Wojciech: pozycja 6 : 0,99% (926 głosów)
- KLUFAS Józef Andrzej: pozycja 7 : 0,99% (926 głosów)
- HALESIAK Aneta Barbara: pozycja 8 : 0,99% (926 głosów)
- BERNAT Anita Barbara: pozycja 9 : 0,99% (926 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA INICJATYWA WYBORCZA:
- MAKSYMOWICZ Elżbieta Maria: pozycja 1 : 1,26% (1 184 głosów)
- DWORAK Waldemar Jan: pozycja 2 : 1,26% (1 184 głosów)
- GĄSIOR Anna Wiktoria: pozycja 3 : 1,26% (1 184 głosów)
- CZOŁACZ Tomasz Piotr: pozycja 4 : 1,26% (1 184 głosów)
- SZCZEPANEK Ewa: pozycja 5 : 1,26% (1 184 głosów)
- DUDA Dariusz Tomasz: pozycja 6 : 1,26% (1 184 głosów)
- RYMAROWICZ Kazimierz: pozycja 7 : 1,26% (1 184 głosów)
- MISZTAL Magdalena Mariola: pozycja 8 : 1,26% (1 184 głosów)
- PLISZKA Andrzej: pozycja 9 : 1,26% (1 184 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI LUBACZOWSKIEJ:
- POŁYNKIEWICZ Magdalena Monika: pozycja 1 : 0,88% (829 głosów)
- SZWED Michał: pozycja 2 : 0,88% (829 głosów)
- PANKIEWICZ Marek: pozycja 3 : 0,88% (829 głosów)
- CZABAN Beata Anna: pozycja 4 : 0,88% (829 głosów)
- MYTKO Edyta: pozycja 5 : 0,88% (829 głosów)
- HOJDAK Urszula: pozycja 6 : 0,88% (829 głosów)
- NAZARCZUK Andrzej: pozycja 7 : 0,88% (829 głosów)
- ŻUK Tomasz Bronisław: pozycja 8 : 0,88% (829 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lubaczowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BROŹ Barbara: pozycja 1 : 4,29% (2 643 głosów)
- MAKSYMIEC Paweł Jan: pozycja 2 : 4,29% (2 643 głosów)
- PACHLA Daniel Janusz: pozycja 3 : 4,29% (2 643 głosów)
- KOGUT Rafał: pozycja 4 : 4,29% (2 643 głosów)
- KUDYBA Małgorzata Maria: pozycja 5 : 4,29% (2 643 głosów)
- WASYLISZYN-KOŁODZIEJ Ewelina Agnieszka: pozycja 6 : 4,29% (2 643 głosów)
- ZUBRZYCKI Marian: pozycja 7 : 4,29% (2 643 głosów)
- MACIOŁEK Jolanta Zofia: pozycja 8 : 4,29% (2 643 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WRÓBEL Dorota: pozycja 1 : 3,34% (2 059 głosów)
- RACHWALIK Dorota Józefa: pozycja 2 : 3,34% (2 059 głosów)
- TOMKÓW Czesław Krzysztof: pozycja 3 : 3,34% (2 059 głosów)
- ADAMEK Adolf Robert: pozycja 4 : 3,34% (2 059 głosów)
- SZYNAL Alicja: pozycja 5 : 3,34% (2 059 głosów)
- KIEŁBASA Jolanta: pozycja 6 : 3,34% (2 059 głosów)
- WILCZYŃSKI Marcin: pozycja 7 : 3,34% (2 059 głosów)
- MYŚLIWY Stanisław Andrzej: pozycja 8 : 3,34% (2 059 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE:
- WIŚNIEWSKI Marek: pozycja 1 : 1,89% (1 168 głosów)
- PIZUN Arkadiusz Andrzej: pozycja 2 : 1,89% (1 168 głosów)
- DUDZIŃSKA Grażyna Maria: pozycja 3 : 1,89% (1 168 głosów)
- ŻOŁĄDEK Marek Jacek: pozycja 4 : 1,89% (1 168 głosów)
- OBIREK-PRESZ Dorota Anna: pozycja 5 : 1,89% (1 168 głosów)
- STANIUK Bogna Łucja: pozycja 6 : 1,89% (1 168 głosów)
- CHMIEL Witold Marcin: pozycja 7 : 1,89% (1 168 głosów)
- SZAWARA Krzysztof Piotr: pozycja 8 : 1,89% (1 168 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- STRUMIDŁO Stanisław Piotr: pozycja 1 : 0,9% (555 głosów)
- WOLANIN Kazimierz Zbigniew: pozycja 2 : 0,9% (555 głosów)
- ŻUKOWICZ January: pozycja 3 : 0,9% (555 głosów)
- BUNDYRA Daniel: pozycja 4 : 0,9% (555 głosów)
- SKIBICKA Stanisława: pozycja 5 : 0,9% (555 głosów)
- CZACHOR-KARAŚ Anita: pozycja 6 : 0,9% (555 głosów)
- KOGUT Wojciech: pozycja 7 : 0,9% (555 głosów)
- ARGASIŃSKA Wanda: pozycja 8 : 0,9% (555 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA INICJATYWA WYBORCZA:
- ZADWORNY Waldemar: pozycja 1 : 1,34% (825 głosów)
- KŁYSEWICZ Krystian Łukasz: pozycja 2 : 1,34% (825 głosów)
- WOJTOWICZ Anna Urszula: pozycja 3 : 1,34% (825 głosów)
- KOLBUSZEWSKA Elżbieta Ewa: pozycja 4 : 1,34% (825 głosów)
- BABIK Edward: pozycja 5 : 1,34% (825 głosów)
- PŁOSKOŃ Renata Maria: pozycja 6 : 1,34% (825 głosów)
- PIOTROWSKI Marcin Andrzej: pozycja 7 : 1,34% (825 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA ZIEMI LUBACZOWSKIEJ:
- CHOWANIEC Wacław Tomasz: pozycja 1 : 1,04% (640 głosów)
- MAZURKIEWICZ Jan: pozycja 2 : 1,04% (640 głosów)
- ŁAGODA Agnieszka Anna: pozycja 3 : 1,04% (640 głosów)
- BUNDYRA Andrzej: pozycja 4 : 1,04% (640 głosów)
- FARION Anna Józefa: pozycja 5 : 1,04% (640 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKI Robert Jakub: pozycja 6 : 1,04% (640 głosów)
- KOZŁOWSKA Aleksandra: pozycja 7 : 1,04% (640 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?