Gryf Słupsk pokonał Orlęta Reda

Robert Gębuś
Gryf Słupsk pewnie pokonał na własnym boisku ostatnie w tabeli Orlęta Reda 3:0.

Mecz toczył się o przysłowiowe "sześć" punktów. Oba zespoły zagrożone są spadkiem i miały przed spotkaniem w Słupsku po 12 punktów. Gryf dzięki lepszemu bilansowi zajmował przedostatnie miejsce. Orlęta były ostatnie.
Spotkanie rozpoczęło się od akcji Gryfa. W szóstej minucie pomylił się obrońca gości, Patryk Trocki, piłkę przejął Krzysztof Biegański, ale stracił ja w polu karnym. W rewanżu, pięć minut później, w Filip Heinig na lewej stronie "zakręcił" obrońca Gryfa i płasko groźnie dośrodkował w pole karne, ale zabrakło akcji Orląt wykończenia.
W 22 minucie lewą stroną przedarł się Patryk Pytlak, ograł obrońcę gości i spod linii końcowej zagrał do wbiegającego na piąty metr Marcina Kozłowskiego, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w siatce. W 37 minucie było już 2:0. Krzysztof Biegański perfekcyjnie opanował piłkę i z kilkunastu metrów trafił tuż przy słupku.
W drugiej połowie Gryf Słupsk nadal naciskał, a Orlęta próbowały zaskoczyć gospodarzy z kontrataków. Po jednym z nich Heinig trafił w słupek. Z kilku dogodnych sytuacji Gryf Słupsk wykorzystał jeszcze jedną. Honorat Stróż, podaniem z lewej strony idealnie obsłużył Karola Świdzińskiego który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki - To był dobry weekend dla słupskiego sportu- mówił po meczu Grzegorz Wódkiewicz- Koszykarze wygrali z Polpharmą, a my nie chcieliśmy być od nich gorsi. Na początku sezonu mówiliśmy, że naszą siłą jest wyrównana kadra. Najważniejsze, że psychicznie drużyna uwierzyła w siebie. Teraz będziemy przygotowywać się do ciężkiego meczu w Wejherowie.

Gryf Słupsk - Orlęta Reda 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Marcin Kozłowski (22), 2:0 Krzysztof Biegański (37), 3:0 Karol Świdziński (80)

Gryf: Krymowski - Sterczewski, Sarna, Prusaczyk, Bielecki, Stróż (82 Waleszczyk), Kozłowski (60 Andrychowski), Świdziński, Pawluczenko, Pytlak (80 Kamiński), Biegański (70 Wiśniewski).

Orlęta: Ryband - G.Kila, Trocki, Waldowski, Styn,, R.Wasielewski, Dworniak (46 K.Wesołowski) Ziemak (60 Szudrowicz), T.Kila (60 Kulpaka), Heinig, T.Stępień (75 Nałęcz).