Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Słupsk formalnym właścicielem działek włączonych w granice miasta. To daje ratuszowi nowe możliwości

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ratusz poinformował, że Miasto Słupsk decyzją Prezesa Rady Ministrów stało się formalnym właścicielem działek włączonych w granice miasta z początkiem bieżącego roku. To otwiera magistratowi możliwość podjęcia kolejnych inwestycji.

Choć granice administracyjne Słupska w styczniu poszerzyły się m.in. o część Bierkowa i Płaszewka, to właścicielem nieruchomości na tym terenie wciąż pozostawała gmina Słupsk. Własność wszystkich działek została przekazana miejskiemu samorządowi dopiero na początku tego miesiąca. 4 grudnia na biurko prezydent trafiła decyzja administracyjna od premiera Mateusza Morawieckiego.

- Od dzisiaj, wszystko to, co stanowiło własność gminy, stało się własnością miasta. Premier w całości przychylił się do naszego wniosku, do wniosku wcześniej przychylił się też minister spraw wewnętrznych i administracji. Postępowanie było bardzo długie, bardzo skomplikowane, bardzo wiele wniosków formalnych składała też gmina. Musieliśmy bardzo wiele wyjaśnień w bardzo zawiłych, skomplikowanych kwestiach prawnych składać, ale udało się i dzisiaj z satysfakcją możemy powiedzieć, że te nieruchomości od dzisiaj już są nasze. Decyzja jest ostateczna – przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej Łukasz Kobus, sekretarz Miasta Słupska. - Chodzi generalnie o działki drogowe, drogi publiczne, drogi niepubliczne, jest tez jedna działka mieszkaniowa. Są nieruchomości, na których zlokalizowana jest wysypisko śmieci – wymienił.

To na miejskim samorządzie spoczywa teraz m.in. odśnieżanie dróg zlokalizowanych na terenach przejętych od gminy Słupsk. Przejęcie własności nad działkami odblokowuje dla miasta również nowe możliwości. Od teraz możliwa będzie realizacja ważnych inwestycji. Jedną z nich ma być uzbrojenie terenów przy słupskiej obwodnicy.

- To jest duży teren, kilkadziesiąt hektarów. Uzyskaliśmy dofinansowanie na uzbrojenie tego terenu. Tam są tereny zarówno miejskie, jak i na przykład agencji wojskowej. Ale agencja wojskowa wyraziła zgodę, żeby być naszym partnerem i przekazuje te działki pod uzbrojenie na cele inwestycyjne. Dopóki tej decyzji, którą mamy dzisiaj, nie mieliśmy, nie mogliśmy tych środków wykorzystywać. Teraz już z pełną odpowiedzialnością planujemy zagospodarowanie tego terenu. Idziemy z przetargiem na dokumentację projektową, a później na wykonanie i w ten sposób, poza terenem przy ulicy Grunwaldzkiej, miasto będzie miało kolejne kilkadziesiąt hektarów na działalność przemysłową. A o to cały czas zabiegaliśmy – abyśmy mieli tereny inwestycyjne pod rozwój miasta, którego funkcjonowanie służy całemu powiatowi – mówiła prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Zapowiedziała również, że proces poszerzania granic Słupska będzie kontynuowany. Miasto chce przejąć te miejscowości, których nie udało się przyłączyć w pierwszej procedurze. Chodzi m.in. o Siemianice czy Krępę Słupską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Słupsk formalnym właścicielem działek włączonych w granice miasta. To daje ratuszowi nowe możliwości - Głos Pomorza

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto