MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stare fotografie z miasteckiego liceum. Wspomnień dawnych czar

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Zdjęcia z 2011 i 2014 r. (Andrzej Gurba), pozostałe (archiwum dawnego liceum).
Zdjęcia z 2011 i 2014 r. (Andrzej Gurba), pozostałe (archiwum dawnego liceum). Zdjęcia z 2011 i 2014 r. (Andrzej Gurba), pozostałe (archiwum dawnego liceum).
W kwietniu 2014 r. miasteckie liceum przy ulicy Mickiewicza opuścił ostatni rocznik. I to był koniec samodzielnego ogólniaka w Miastku. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z archiwalnymi zdjęciami z życia szkoły od lat 80. Są w niej także fotografie z protestu uczniów i nauczycieli z 2011 r. oraz pożegnanie ostatniego rocznika (2014 r.).

Pożegnanie z miasteckim liceum. Były łzy

Pożegnanie szkoły przy ulicy Mickiewicza w Miastku w 2014 roku miało mieć szczególny charakter. W końcu placówka zaczęła działać w 1948 roku i wrosła w życie miasta przez te wszystkie lata. Zaproszono absolwentów i osoby, który czuły się związane ze szkołą. W jednej z sal wystawiono kroniki szkolne. Przyszło jednak niewiele osób. Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Manifestacja uczniów i nauczycieli liceum w Miastku

W fotogalerii są także zdjęcia z grudnia 2011 r. z wielkiej manifestacji przeciwko likwidacji szkoły, bo już wtedy zapowiedziały ją ówczesne władze powiatowe. Przypomnijmy, że likwidację szkoły uzasadniano dużymi kosztami jej utrzymania oraz złym stanem technicznym budynku.

Samodzielności szkoły bronili w 2011 roku jej znani absolwenci.

- Wyrażamy głębokie ubolewa­nie, że w ramach oszczędności chcecie państwo przenieść szko­łę z budynku przy ulicy Mickiewicza w inne miejsce. Jesteśmy dumni z naszej szkoły! Bardzo wiele jej zawdzięczamy! Pomogła nam osiągnąć to, co mamy, znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy! Obawiamy się, że w konsekwencji zmian straci ona swoją pozycję w powiecie - może nastąpić z czasem likwidacja placówki z wieloletnią tradycją i dorobkiem. Szkoła wrosła w historię Miastka - wykształciła wiele roczników absolwentów, dała nam podstawy do dalszej edukacji. Dlatego dołączamy się do apelu uczniów, rodziców i nauczycieli liceum, aby nie niszczyć dzieła wielu pokoleń. Pozwólcie szkole istnieć i pomóżcie jej się rozwijać!!! Sądzimy, że jesteśmy wyrazicielami opinii wszystkich absolwentów - napisali absolwenci. List podpisali wtedy m.in.: prof. Piotr Hofmański - sędzia Sądu Najwyższego i ekspert Rady Europy (obecnie prezes Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze), prof. Bożena Górczyńska-Przybyłowicz - wykładowca historii UAM Poznań, prof. Józef Kładny - chirurg ze Szczecina, Tomasz Katafiasz - dr historii, Marian Fryda - dr historii, ks. dr Wojciech Wojtowicz, aktorka Ewa Gawryluk, Teresa Baśka-Pałasz - absolwentka posiadająca świade­ctwo maturalne z numerem pierwszym.

Przypomnijmy, że obecnie w budynku przy ulicy Mickiewicza w Miastku są komunalne mieszkania. Część obiektu wykorzystuje także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z miasteckiego liceum

Zdjęcia z 2011 i 2014 r. (Andrzej Gurba), pozostałe (archiwum dawnego liceum).

Stare fotografie z miasteckiego liceum. Wspomnień dawnych czar

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Stare fotografie z miasteckiego liceum. Wspomnień dawnych czar - Miastko Nasze Miasto

Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto