MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły policealne, czyli szybko i skutecznie

red
We współczesnym świecie czas jest cenniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Przyspieszył proces zdobywania i przekazywania informacji, przyspieszyła technologia, a co za tym idzie – tempo życia. Dlatego coraz częściej pada pytanie – dlaczego nie przyspieszyć procesu edukacji? Szkoły policealne uczące praktycznych, nowoczesnych i pożądanych umiejętności są odpowiedzią na wymagania współczesnego rynku pracy. Dlaczego warto wybrać ten typ edukacji?

Zostań praktykiem
Pięcioletnie studia nie zawsze okazują się najlepszym rozwiązaniem. Zawody praktyczne wymagają przecież przede wszystkim ćwiczenia umiejętności, a nie długich i żmudnych godzin spędzonych w salach wykładowych. Czasami intensywny rok czy dwa lata praktycznych zajęć w zakresie kosmetyki czy grafiki komputerowej dają lepsze efekty niż długoletnie studia. A co najważniejsze – szybko zdobyte uprawnienia pozwalają dużo łatwiej znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie.

Nie rezygnuj z marzeń
Wchodząc na ścieżkę kariery zawodowej młodzi ludzie często wybierają kierunek, z którego potem nie są w pełni zadowoleni. Takie sytuacje nie są niczym wyjątkowym. Pasje odkrywamy w sobie przez całe życie, a przecież od dawna wiadomo, że przepisem na szczęście jest robienie tego, co się kocha i… zarabianie na tym.
Na szczęście szkoły policealne nie mają ograniczeń wiekowych. Dlatego przy tej formie kształcenia zmiana branży jest łatwa, szybka i skuteczna. Niejednokrotnie wystarczy jeden rok, by zupełnie zmienić swoje życie. Często nawet dorośli ludzie z wieloletnią karierą zawodową wracają do edukacji, by spróbować sił w innej pracy lub uzupełnić CV o nowe umiejętności. Bo czy jest coś złego w podążaniu za marzeniami? – pyta Marek, uczeń TEB Edukacja w Słupsku – Całe życie przekładałem papierki z jednej kupki na drugą, a dziś poznaję techniki masażu leczniczego i sportowego. Szkoda, że nie zdecydowałem się szybciej.

Odkryj nowoczesną edukację
Szkoły policealne prowadzone są w taki sposób, by usprawnić, ułatwić i uprzyjemnić edukację. Nie chodzi tylko o profesjonalnie wyposażone pracownie, czy wykwalifikowaną, przyjazną kadrę praktyków, ale także o innowacyjne podejście do zarządzania placówką oraz nowoczesny tryb prowadzenia zajęć. Wszystkie te elementy wpływają na jakość kształcenia, a to oznacza, że absolwenci dobrej szkoły policealnej zyskują na rynku pracy. Nie ulega wątpliwościom, że renomowany salon kosmetyczny woli zatrudnić osobę, która posiada nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne. W tym przypadku opanowanie najnowszych metod i technik to klucz do sukcesu.
Szkoły wyznające takie zasady są doceniane przez Unię Europejską, dlatego mogą liczyć na dofinansowanie. Dzięki temu rozwój placówek jest stały, a oferta przez nie przygotowana często zawiera darmowe pozycje.
Dodatkowym atutem szkół policealnych jest łączenie edukacji stacjonarnej z kursami on-line. Jeśli w programie znajdują się zajęcia, które nie wymagają fizycznej obecności, przeprowadza się je za pośrednictwem Internetu. Taka elastyczność ułatwia zaplanowanie dnia dorosłym uczniom i przekonuje nowe osoby, że warto spróbować.

Zostań doceniony przez pracodawcę
Dobry wybór szkoły policealnej to gwarancja współpracy z najlepszymi profesjonalnymi markami i to już na etapie edukacji. Doceniane firmy potrzebują profesjonalnie przygotowanych pracowników, dlatego coraz częściej obejmują patronatem wybrane placówki. Tak jest na przykład w szkołach policealnych TEB Edukacja, których partnerami są uznane brandy takie jak: Microsoft, Canon, Schwarzkopf, Kryolan czy Bielenda. Przygotowanie do zawodu pod okiem profesjonalistów i według programu stworzonego w konsultacji z najważniejszymi firmami w branży pozwala być spokojnym o jakość kształcenia i dalszą karierę. Nie można zapominać, że w każdym aspekcie życia istnieje duża konkurencja. Nawet opiekunki dziecięce, kiedyś dorabiające po zajęciach licealistki, potrzebują rzetelnego przygotowania, które zapewnia dużo szersze perspektywy, niż pilnowanie pociech sąsiada. Dobrze przygotowana opiekunka wspomaga rozwój dziecka, działa profilaktycznie w zakresie ochrony zdrowia, a także wykonuje zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne.

Jak widać szkoły policealne coraz rzadziej traktowane są jako plan awaryjny, a raczej z rozmysłem wybierane jako alternatywne rozwiązanie dla często zbyt teoretycznych i długotrwałych zajęć w szkołach wyższych. Na korzyść szkolnictwa policealnego przemawia także bogactwo oferty. W samym tylko Słupsku TEB Edukacja oferuje ponad 50 kierunków! Wymarzony zawód teraz to tylko kwestia (krótkiego) czasu! I jest to gra warta świeczki – lokalni przedsiębiorcy niecierpliwie dopytują, kiedy na rynek pracy trafią kolejne, dobrze przygotowane do zawodu osoby.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto