Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W bibliotece w Wągrowcu otwarto wystawę prezentującą bogaty dorobek red. Stanisława Kaszyńskiego, honorowego obywatela Mogilna

(AB)
Uczestnicy otwarcia wystawy w wągrowieckiej bibliotece, prezentującej dorobek Stanisława Kaszyńskiego, widocznego na  fotografii w środku (z kwiatami)
Uczestnicy otwarcia wystawy w wągrowieckiej bibliotece, prezentującej dorobek Stanisława Kaszyńskiego, widocznego na fotografii w środku (z kwiatami) Józef Popiel
W bibliotece w Wągrowcu otwarto wystawę obrazującą dorobek red. Stanisława Kaszyńskiego.

Arcydzieła malarstwa polskiego w Muzeum Narodowym

od 16 lat

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) otwarto z inicjatywy starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca jubileuszową wystawę dorobku dziennikarsko-literackiego honorowego obywatela Mogilna red. Stanisława Kaszyńskiego, publicysty, prozaika i kulturoznawcy, autora kilkunastu książek, długoletniego współpracownika "Gazety Pomorskiej".

Obrazuje ona m. in. jego bogatą publicystykę w kilkudziesięciu pismach krajowych i zagranicznych, dziennikarskie podróże z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, referaty na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, spotkania autorskie, liczne reportaże z Francji, Niemiec, Anglii, Szwecji, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Litwy, Izraela, Syrii i Jordanii, a także z Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu.

Szczególne miejsce na wystawie zajmują spotkania z Janem Pawłem II, królem Arabii Saudyjskiej i prezydentem Kolumbii. Równie ważne miejsce poświęcono wybranym dokumentom, ciekawym fotografiom i listom. Część ekspozycji ukazuje rolę Stanisława Kaszyńskiego jako organizatora i współorganizatora Mogileńskiego Towarzystwa Kultury, Stowarzyszenia Polskich Mediów, kilkunastoletnich "Krakowskich Prezentacji" na Kujawach, ponad 50 ogólnopolskich sesji dziennikarskich i ogólnoeuropejskich zjazdów rodu Kaszyńskich.

Był on też inicjatorem i współorganizatorem ubiegłorocznej wystawy ziemi mogileńskiej "Nasze zrywy powstańcze" w Muzeum Niepodległości w Warszawie, którą przez ponad trzy miesiące obejrzało 17,5 tys. osób. Od kilku lat Stanisław Kaszyński publikuje w wydawnictwach naukowych tego muzeum obszerne artykuły związane z naszym regionem.

Dodajmy, że uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział: wicestarosta Michał Piechocki, przewodnicząca rady powiatu Małgorzata Osuch, a także sekretarz powiatu Radosław Kubisz, który troskliwie wspierał jej organizację. Gości serdecznie powitała dyrektorka PBP Elżbieta K. Rożnowska. Wśród nich byli również przedstawiciele Mogilna i Wrześni. W galerii prezentujemy zdjęcia z otwarcia wystawy.

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na mogilno.naszemiasto.pl Nasze Miasto