Zawodniczki słupskiego Salosu wzięły udział w turnieju koszykówki

Mariusz Surowiec
Archiwum
Zawodniczki słupskiego Salosu wzięły udział w turnieju koszykówki.

Salezjanki w pierwszym meczu przeciwko UKS 16 Koszalin rozpoczęły dobrze, prowadząc w pierwszej kwarcie kilkoma punktami. Również do połowy drugiej walka była kosz za kosz (17-17), ale wtedy dwie trójki z rzędu dla koszalinianek rzuciła Wiktoria Nowak i przyjezdne odjechały na kilka punktów. Nasze koszykarki nie potrafiły już odrobić tej straty do końca spotkania, które ostatecznie przegrały 12 punktami.

SL SALOS Słupsk - UKS 16 Koszalin 41-53 (9-9;7-15;13-14;9-12) Najskuteczniejsze w naszym zespole były;Natalia Andrzejczuk-13, oraz Gabrysia Pępko-11 pkt. W zespole z Koszalina Julia Gregorczyk-11.

W drugim spotkaniu słupszczanki zmierzyły się z SKS Starogard i mecz ten miał bardzo podobny przebieg, to znaczy, wyrównana pierwsza kwarta i zero punktów w drugiej, przy 14 oczkach przeciwniczek. Zespół z Kociewia kontrolował już do końca wydarzenia na boisku, w końcówce jeszcze znacznie powiększając przewagę nad gospodyniami.

SL SALOS Słupsk - SKS Starogard 29-56 (9-9;0-14;13-16;7-17)

Najskuteczniejsze w słupskim teamie; Aleksandra Madura-9 i N. Andrzejczuk-7 pkt. W SKS: Oliwia Kurecka-13 pkt.
Decydujący o najwyższym miejscu na pudle okazał się mecz ostatni turnieju, w którym starogardzianki pokonały koszalinianki 54-35 (18-10;11-4;12-10;13-11).

Trenerzy wybrali także najbardziej wartościowe koszykarki swoich ekip i były to:
Wiktoria Zaborowska (SKS), Laura Labuda (UKS 16), oraz Róża Jazowska (SALOS).
Nagrody wręczali; Pan Wojciech Lewenstam Przewodniczący Komisji Społecznej Rady Miasta Słupska i ksiądz Mirosław Dukiewicz SDB.

Głównym Partnerem SL SALOS Słupsk jest GRUPA ENERGA.