Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Asseco Arka Gdynia 100:75 [ZDJĘCIA]

Michał Piątkowski
Krzysztof Piotrkowski
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zdemolowali na własnym parkiecie gości z Gdyni 100 do 75.

Pierwsza kwarta dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 10:2. Z biegiem czasu, goście grali co raz bardziej agresywnie i szybko odrabiali straty. Kolejne pudła i proste straty Czarnych pozwoliły wyjść gdynianom na prowadzenie. Po pierwszych dziesięciu minutach gry było 20:17 dla Arki.

Goście cały czas bronili strefą, co sprawiało ogromne problemy naszym koszykarzom. Z biegiem czasu jednak Czarni, co raz lepiej radzili sobie z jej rozbijaniem. Bardzo dobrze współpracował Garrett z Witlińskim, a za trzy trafiał Klassen. Akcją dwa plus jeden oraz celną trójkę dołożył Słupiński, pod kosz penetrował Garrett i do przerwy podopieczni Mantasa Cesnauskisa prowadzili już 44:34.

Trzecią odsłonę meczu od serii 9 do 0 zaczęli zawodnicy z Arki i wynik znowu był bliski remisu. Czarni jednak szybko opanowali nerwy i przejęli kontrolę nad meczem. Znakomity był Słupiński, który dawał punkty spod kosza. Na obwodzie pewny był Jakub Musiał, który dwukrotnie celnie przymierzył za trzy punkty. Goście grali nerwowo, łatwo tracili punkty, co skrzętnie wykorzystywali słupszczanie. po trzech kwartach meczu było 73:56.

Ostatnia kwarta to popis Czarnych. Znakomicie grał kapitan naszego zespołu - Marek Klassen, który celnymi trójkami raz po raz podrywał zgromadzoną na hali publiczność. Swoje punktu dokładali Lewis oraz Witliński i jasne stało się kto tego dnia zgranie dwa ligowe punkty. Ostatecznie słupczanie wygrali swój kolejny ligowy mecz, pokonując Asseco 100:75.

Debiut w zespole Czarnych zaliczył wychowanek Maciej Piątkowski.

Grupa Sierleccy Czarni - Asseco Arka Gdynia 100:75 (17:20, 27:14,29:22, 27:19)

Czarni: Lewis 8, Klassen 25, Witliński 10, Słupiński 23, Garrett 15, Jankowski 6, Musiał 8, Young 3, Szczepanek 2

Arka: Tomaszewski 2, Dylewicz 14, Musić 9, Wołoszyn 15, Hrycaniuk 2, Druham II 9, Walkowiak 2, Wilczek 6, Kowalczyk 3, Bogucki 13