Gwardia Koszalin pokonała u siebie Gryfa Słupsk 1:0

Rog
Nie wyszły Gryfowi pierwsze od ćwierć wieku derby z Gwardią Koszalin. Podopieczni Grzegorza Wódkiewicza przegrali w Koszalinie 0:1 po strzale w 5 minucie Leszka Pazdura.

Dopisała pogoda i atmosfera na trybunach. Na derbach stawiło się ponad półtora tysiąca widzów, którym już w piątej minucie Leszek Pazdur dał powód do radości pokonując lobem z blisko 30 metrów Łukasza Krymowskiego.

Od tego momentu Gryf przejął inicjatywę, ale niewiele z niej wynikało. Przed szansą stawali Krzysztof Biegański, ale albo pudłowali, albo wyprzedzali ich obrońcy Gwardii. Gwardia pilnowała się w obronie i próbowała kontratakować.

W drugiej połowie powinna paść wyrównująca bramka. W 75 minucie Krzysztof Biegański wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Podcinany utrzymał się przy piłce, ale żle uderzył i bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Pomimo optycznej przewagi słupszczan mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.
- Zagraliśmy słabo w środku pola- stwierdził Grzegorz Wódkiewicz, trener Gryfa Słupsk.

Gryf: Krymowski; Bielecki, Sterczewski, Sarna, Piekarski (45` Kamiński), Kozłowski (69` Andrychowski), Świdziński (82` Wiśniewski), Waleszczyk (63` Pytlak), Prusaczyk, Stróż, Biegański
Gwardia: Kaźmierczak, Goryszewski, Pakosz, Więckowski, Wojciechowski, Pazdur (70` Sobiegraj), Ignaszewski, Nowacki, Szkup, Miętek (77`Owedyk), Sawicki (92' Zdanowicz)

Żółte kartki: Więckowski, Miętek, Pakosz, (Gwardia)
Świdziński, Prusaczyk, Sterczewski, (Gryf)