MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku ma już 10 lat

Olimpia Dudek
Olimpia Dudek
Fot. Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku
18 października 2022 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku odbyła się uroczystość 10-lecia istnienia Szkoły.

Szkoła powstała z inicjatywy rodziców uczniów i nauczycieli ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 7, którzy w 2012 r. założyli Stowarzyszenie Siódemka. Zostało ono organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 7 w Słupsku.

Obchody 10-lecia rozpoczęły się 2 października 2022 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku. Nabożeństwo dostarczyło wielu duchowych doznań, a słowa księdza Pawła Ostrowskiego wprawiły zebranych w głębokie wzruszenie. Podniosłość uroczystości podkreśliła prezentacja w kościele Sztandaru Szkoły. W oprawę liturgii słowa podczas mszy włączyli się uczniowie.

Kolejnym ważnym elementem jubileuszu był bieg „Pobiegnij z Siódemką” na dystansie 1200 m (juniorzy) i 7 km (seniorzy), który odbył się 8 października 2022 r. Był to ważny aspekt profilaktyki prozdrowotnej w ramach działań placówki, jako Szkoły Promującej Zdrowie. Wręczenie pucharów zwycięzcom odbyło się w Szkole podczas części oficjalnej obchodów.

Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wyjątkowość wydarzenia swoją obecnością podkreślili między innymi: Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska, Pani Beata Chrzanowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku, Pan insp. Piotr Cekała Komendant Szkoły Policji w Słupsku, Pan st. Kapitan Marian Panasiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, Pan Bronisław Kisiel starszy wizytator Słupskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Radni Miasta Słupsk, Dyrektorzy wydziałów Urzędu Miejskiego w Słupsku, Dyrektorzy słupskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przyjaciele, sympatycy Szkoły.

Po części oficjalnej Goście mieli okazję obejrzeć wystawę obrazów „Słupsk w oczach artystów”, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto