Czarni Słupsk przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 66:82

Robert Gębuś

Tylko w czwartej kwarcie Energa Czarni Słupsk przypomniała kibicom, że nie zapomniała jak się gra w koszykówkę, wygrała ją 21:14. Niewiele to jednak dało, bo przegrali wszystkie pozostałe i cały mecz 66:82.
Czarni przez całe spotkanie prowadzili. Polpharma skutecznie wybijała z rytmu Czarne Pantery. Nie było to zbyt trudne. Czarni przegrali walkę na tablicach, na dodatek zawiedli liderzy drużyny. Zbigniew Białek i Cameron Bennerman. Osiem punktów Bennermana i 7 Białka, to zdecydowanie za mało, żeby zrobić Polpharmie krzywdę. Obaj co prawda zaliczyli po siedem zbiórek i pod tym względem byli najlepsi w całym meczu, jednak pod tym względem reszta zespołu Czarnych zaprezentowała się wyjątkowo blado. Po raz kolejny zawiedli środkowi. Pod koszami Czarnych zawodnicy Polpharmy robili co chcieli. Adomaitis próbował zażegnać niebezpieczeństwo raz Bryanem Davisem, a raz Chrisem Oaksem. Oakes zaliczył trzy zbiórki, a Davis jedną. razem rzucili sześć punktów. To wystarczająco oddaje formę środkowych Czarnych i nic dziwnego, że władze klubu rozglądają się za nowym środkowym, który powinien wzmocnić zespół w najbliższym okienku transferowym.
Paradoksalnie jednym z najlepszych zawodników w zespole Czarnych Panter był....Jerel Blassingame. Rozgrywający Czarnych Panter, który gra z urazem kolana, rzucił 17 punktów i wielokrotnie skutecznie penetrował strefę podkoszową rywali.
W końcówce, kiedy mecz był już rozstrzygnięty, Adomaitis wpuścił na parkiet młodego Patryka Przyborowskiego. Wychowanek Czarnych zagrał niespełna trzy minuty i zdołał w tym czasie przedziurawić kosz Polpharmy zza linii 6,75 m. Niestety, było to za mało, by wygrać. Czarni Słupsk przegrali 66:82.
- Polpharma zagrała kolejny dobry mecz. Nie wykonaliśmy założeń taktycznych. Fizycznie nie byliśmy "w meczu". Dopiero czwarta kwarta pokazała jak my możemy grać, jak możemy kryć agresywnie, trafiać z obwodu. Było w meczu kilka momentów, gdzie wyglądało, że mamy szansę złapać ten mecz, ale Polpharma trafiała ciężkie rzuty, szczególnie trójki i nas wybijała z uderzenia - powiedział po meczu trener Czarnych Dainius Adomaitis.

skład Energa Czarni Słupsk: Jerel Blassingame 17 (1), Paweł Leończyk 14, Cameron Bennerman 8(1) Zbigniew Białek 6 Krzysztof Roszyk 5(1), Wojciech Szawarski 2, Mantas Cesnauskis 3, Chris Oakes (4, Bryan Davis 2, Hubert Pabian 2